AMD yazılımını sildikten sonra bilgisayar açılmıyor

Acfergo

Hectopat
Sorunu o kadar anlamadım ki ne olduğundan bile emin değilim. DDU çalışmıyordu ben de temiz kurulum yapmak istiyordum internetten AMD'nin de önerdiği yolu izledim. Denetim masası>programlar>program kaldır dedikten sonra AMD yazdım sildim (ondan önce de diğer yüklenmiş yamaları elle silmiştim) beklentim girdiğimde sağ tıklattığımda Radeon ayarları yazısını görememek ve son WHQL yazılımı indirmekti fakat bilgisayar açılmıyor. Evet sinir bozucu ama bilgisayar açılmıyor :( . Iyice kurcaladıktan sonra acaba Windows hatası mı dedim. Bilgisayar açılırken "otomatik onarma hazırlanıyor" diyor sonrasında da seçenekler var. Devam, aygıt kullan, sorun gider, kişisel bilgisayarınızı kapatın. Neredeyse her şeyi denedim. Windows'un bir doyasını mı sildim Driver'da mı bir sorun oldu yoksa anlık sistem mi tökezledi de bir şey ters gitti bilmiyorum ki zaten anlamam. Yardım istiyorum iki gündür bu halde.

Saatlerce uğraşma sonucu sorunu çözdüm. Gerçek bir çözüm sayılmaz. Geçici çözüm. Bu yüzden bağlantılı bir şey için de yardım isteyeceğim umarım çifte konu kapsamına girmez sonuçta olayın devamı gibi bir şey. Her neyse BIOS ayarlarına girdim ve sistemin Boot etmesi gereken yeri hard diskim olarak ayarladım. Eskiden onu kullanıyordum zaten bu yüzden içinde Windows da var belli bir yere kadar güncellenmiş birkaç uygulama da. Hard diskim Yerel Disk C olmuş oldu. Ben bu durumdan hoşnut değilim bu geçici bir çözüm. Hard diskim de yavaş bir hard disktir bununla Windows kullanmak işkence. SSD'me şu an kullandığım hard diskteki Windows'u aktarmak öncekini ise silmek istiyorum. Sorunun da AMD ile alakası yokmuş galiba. Yani varsa bile dolaylı yoldan tetiklemiştir.

Ssd den boot ettirmeyi tekrar denemek için girdim bi daha da hard disk boot etmedi. Windows'u yok görünüyor gerçekten çıldırmak üzereyim artık yine açılmıyor. Üstüne başka bir ekran geliyor "Kurtarma Pc'nizin aygıtının onarılması gerekiyor" gibi. Çileden çıktım iyice. Güvenli moda şu an giremiyorum sanırsam. Açılırken shift basıyorum ama pek fark yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı