AMDGPU-PRO sürücüleri kurulunca siyah ekranda kalma sorunu

Furkan Gökhasan

Hectopat
Daha fazla  
Ubuntu 16.04 tabanlı Elementary OS 0.4.1 Loki kullanıcısıyım. Daha önce evimdeki bir bilgisayara AMD'nin destek sitesindeki adımları uygulayarak (kurulum scriptini biraz değiştirmiştim) sürücüleri kurmuştum ve çok güzel çalışıyorlardı. Daha sonra dizüstü bilgisayarıma da kurmak istedim. İşletim sistemini ve gerekli olan her şeyi kurdum. Daha sonra da sürücüleri. Bilgisayarımı tekrar başlattığımda, sadece siyah yanıp sönen, sol üst köşesinde bir alt çizgi olan bir ekranla karşılaştım. Ne kadar Ubuntu forumları varsa, ne kadar stackexchange sorusu varsa hepsini denedim. Sonuç aynı.

Sistemimde bir tane onboard Intel HD Graphics var bir de AMD R7 M360 var.

Aslında bu driver çok da gerekli değildi şimdiye kadar. Ama artık Windows'un saçma sapan 10 saatlik güncellemelerinden, 4 5 program yükledikten sonra açılışların 5 6 dakikayı bulmasından sıkıldım. Windows'u sadece LoL oynamak için kullanıyorum. Geri kalan tüm programlama, film izleme, müzik dinleme vb. işlerimi Elementary OS üzerinden yapıyorum. Amacım oyunu Linux üzerinde çalıştırmaktı. Çalıştı da. Fakat oyun tam başlarken bugsplat hatası veriyor ve ben de bunun grafik sürücülerinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Yardım edecek/etmeye çalışacak herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı