Çözüldü AmdK8.sys bulunamadı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

jinsystem

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
modelist
Arkadaşlar kullandığım Xp sistemine virüs mü bulaştı bilmiyorum. Lakin bilgisayarı her açışta AmdK8.sys bulunamadı diyor. Nedir bunun sebebi acaba?

Bilgisayar açılırken donanım bilgilerinde işlemci bilgisini göstermiyor.
İşlemcim Amd LE1620 2.4 ghz

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu islemciyi eski bilgisayar icin aldim ikinci el .Maksat valide kullansın diye :)
Windows 8 i kasmadan calıstırır mı bu islemci ?

Evet kasmadan çalıştırır. Sistem gereksinimlerini okumadınız sanırım..

Windows 8.1

Bilgisayarınızda Windows 8.1 çalıştırmak istiyorsanız aşağıdakiler gereklidir:

• İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ve PAE, NX ve SSE2 desteği (daha fazla bilgi)
  • RAM: 1 gigabayt (GB) (32 bit) veya 2 GB (64 bit)
  • Sabit disk alanı: 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit)
  • Grafik kartı: WDDM sürücüsüne sahip Microsoft DirectX 9 grafik cihazı

Devamını okumak için : Windows 8 sistem gereksinimleri - Microsoft Windows

Zararlıların etkisiden de olabilir fakat bir nedenle işlemcinle ilgili driver dosyası silinmiş. Bu yüzden de işlemci bilgilerini görememektesin.

Chipset driverını yüklemen sorunu çözebilir.

1) Windows XP CD'ni cd sürücüsüne takıp "Komut İstemini (cmd)" açın. sfc /scannow komutunu yazıp enterlayın. Temel onarımı başlatın. Onaırm bitince bilgisayarınızı yeniden başlatın.

2) https://www.technopat.net/forum/aygit-suruculeri/13029-technopat-driver-guncelleme-hizmeti.html Bu hizmet ile chipset dahil tüm driverlarınızı güncelleyin.

3) https://www.malwarebytes.org/ Yazılımı kurup sisteminizi derin tarama yapın. Bulunan tüm zararlıları silin.

Bu bir çözüm yoludur ama en mantıklısı Windows 8.1'e geçmenizdir. SypeR gerekli bilgiyi vermiş.

Tamamdır arkadaşlar bugün itibariyle eski bilgisayarda da Windows 8.1'e geçmiş bulunuyorum. Böylesi daha iyi oldu. Sorunlardan kurtuldum.
Teşekkürler ilginiz için...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı