Ameliyat sonrası hatır sormayan isanları kafaya takmak abartı mı?

llMichaell2

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 hafta önce bir ameliyat geçirdim, 1 arkadaşım dışında diğer 5-6 yıllık hiçbir arkadaşım arayıp sormadı.

2-3 tanesini ailem tanıyor neden gelip seni görmediler falan diye sordular, çalışıyorlar gelemiyorlar aradılar dedim.

Sizce bu arkadaşlarım ile arkadaşlığı sürdürmeli miyim?

Daha 2 yıllık tanıdığım çok da samimi olmadığım çocuk tedavi süresi boyunca arıyordu mesaj atıyordu. Çalıştığım için ziyarete gelemedim illa geleceğim falan yazdı hatta.

Diğer uzun yıllardır arkadaşım olanlarda ne mesaj attı ne bir şey sadece onlardan biri geçmiş olsun yazmış başka da ne aradı ne sordular.

Hep cafelere/lokantalara falan birlikte gidiyorduk bazılarına öz kardeşim gözüyle bakıyordum.

Bu durum 1 haftadır çok canımı sıkıyor, zoruma gidiyor vallahi veya ben mi abartıyorum?

Siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sizi kullanıyolar mı peki hani çayları söyle marketten su al cips al falan.

Yok hocam öyle bir şey hiç aramızda olmadı, mesela bugün ben tatlı ısmarlardım yarın diğeri ısmarlardı. Veya mesela kafe de kahveyi çerezi öderdim sonra biri yemeği öderdi öyle hep paylaşıyorduk.

İnsanların ölene kadar iyi anlaştığı arkadaş sayısı 1 elin parmağını geçmez ve her zaman yeni insanlar ile tanışma fırsatın olur bazıları ise arkanda kalacak, notunu tut devam et, fazla kafaya takarsan başka sıkıntılar çıkar.

Benim başıma gelse çok kırılırdım. Kendine şu soruyu sor.
Samimi olmadığım kişiler bile beni önemsedi ise onlar niye önemsemedi?

Onların başına aynı şey gelse ben gider miydim?

Eğer ikinci soruya evet diyorsan onlar seni senin onları gördüğün gibi görmüyor. Boşver. Küs demiyorum ama gereğinden fazla değer verme.

Geri
Yukarı