American Megatrends hatası ve HDD önerisi

ErenE1

Kilopat
Daha fazla  
WhatsApp Image 2023-02-05 at 11.00.23.jpeg

Merhabalar, bilgisayarım açılırken görseldeki hatayı veriyor sanırsam harddiskimden ötürü. Harddiskimi değiştirmek istiyorum önerebileceğiniz benim bilgisayarıma uyumlu harddisk var mıdır?

resim_2023-02-05_110705526.png

Ayrıca bilgisayarım ilk açıldığında Windows Gezgini(klasörler, fotoğraflar vs.) de dahil olmak üzere oyunlar, programlar vs. aşırı derecede yavaş açılıyor, bazen ise donuyor bu durumda tek çare bilgisayarı kapatmak oluyor. Bu sorun harddiskimden ötürü müdür yoksa yazılımsal mı? (Windows 240gb ssd'ye yüklü harddiskimde değil.)

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD arızalı ise onu çıkartıp sadece SSD ile sistemi başlat, herhangi bir sorun yoksa sıkıntı HDD' de. Arızalı diskler sisteme de zarar verebiliyor en basitinden elimde SD kart vardı bunu hangi cihaza taksam cihaz can çekişiyordu.

HDD arızalı ise onu çıkartıp sadece SSD ile sistemi başlat, herhangi bir sorun yoksa sıkıntı HDD' de. Arızalı diskler sisteme de zarar verebiliyor en basitinden elimde SD kart vardı bunu hangi cihaza taksam cihaz can çekişiyordu.
Dediğinizi denedim ve haklı çıktınız. Çıkarttığımda normalde 4-5 dakikada açılan bilgisayar 10 saniyede açıldı.

Uyarı gibi görünüyor. Senin disk var gidici, verilerini yedekle ve yeni disk al diyor.
3,5 inç herhangi bir sürücü işini görür. HDD alacaksan tercihen en düşük 1 TB almanı tavsiye ederim. Daha az olanlar fazla eski kalmaya başladı.
Toshiba P300 adlı ürünü buldum benim bilgisayarıma jak tak çıkar şekilde direk uyar mı ? Bilgim olmadığı için soruyorum. Yardımcı olursan sevinirim...

Son düzenleme:
Dediğinizi denedim ve haklı çıktınız. Çıkarttığımda normalde 4-5 dakikada açılan bilgisayar 10 saniyede açıldı.

Toshiba P300 adlı ürünü buldum benim bilgisayarıma jak tak çıkar şekilde direk uyar mı ? Bilgim olmadığı için soruyorum. Yardımcı olursan sevinirim...
Diski bilgisayara takma içinde önemli bişeyler varsa onları kopyalama imkanın varsa al içerisinden fazla da dayanmaz o disk.

Jak tak çıkar diyerek neyi kastettiğinizi anlamadım.
3,5 inç disk kullandığınız için masaüstü kullandığınızı varsayıyorum. SATA 2 bağlantı kullanmanız şüphelendirse de umarım 2'den fazla SATA portunuz vardır. Varsa takıp direkt verileri aktarırsınız. Yoksa ben olsam yeni diske işletim sistemi kurup SSD'yi çıkarır, aktarma işlemini yapar, sonra eski diski atıp yenisindeki işletim sistemi bölümlerini silip geçiş yapardım.

Jak tak çıkar diyerek neyi kastettiğinizi anlamadım.
3,5 inç disk kullandığınız için masaüstü kullandığınızı varsayıyorum. SATA 2 bağlantı kullanmanız şüphelendirse de umarım 2'den fazla SATA portunuz vardır. Varsa takıp direkt verileri aktarırsınız. Yoksa ben olsam yeni diske işletim sistemi kurup SSD'yi çıkarır, aktarma işlemini yapar, sonra eski diski atıp yenisindeki işletim sistemi bölümlerini silip geçiş yapardım.
Diskdeki veriler önemli değil. Demek istediğim şuanki hardiske takılı olan kabloları söküp size attığım linkteki belleğe takabilir miyim ? Uyar mı yani kabloların girişleri ? Bilgim olmadığı için soruyorum.

Kablolar aynı. Montaj açısından bir sorun yok. Sadece bazı diskler biraz daha kalın oluyor ama onun da sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
Çok soru sordum biliyorum ama ssd alsam, şuan takılı olan harddisk'in kabloları uyar mı ? Yardımcı olursan çok sevinirim.

Geri
Yukarı