American Truck ve Euro Truck Simulator 2 düşük GPU kullanımı sorunu

DenizG101

Hectopat
Arkadaşlar oyun ekran kartının tamamını kullanmıyor, işlemciyi zaten kokluyor. Bunun işlemciyi kullanmadığından kaynaklandığını düşünüyorum. Yardım eder misiniz?

37225864_1064340440408546_1220799945141911552_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dikey senkronizasyon yarım veya tam açıksa kapatın.
Ayrıca sisteminizi belirtin.

Ben anormal birşey görmedim. Ekran kartınız çok güçlü bir kart gibi görünmüyor. O oyunlar işlemciyi çok kullanan oyunlar değil zaten. Ekran kartı kullanımızda %84. Kötü değil. Eğer düşük FPS alıyorsan ekran kartınız zayıftır, eğer 30 FPS üzerine çıkamıyorsanız, VSYN-C 30 FPS olarak sabitlenmiştir. Ama dediğim gibi ekran kartınız zayıf geldi bana.

Ben anormal birşey görmedim. Ekran kartınız çok güçlü bir kart gibi görünmüyor. O oyunlar işlemciyi çok kullanan oyunlar değil zaten. Ekran kartı kullanımızda %84. Kötü değil. Eğer düşük FPS alıyorsan ekran kartınız zayıftır, eğer 30 FPS üzerine çıkamıyorsanız, VSYN-C 30 FPS olarak sabitlenmiştir. Ama dediğim gibi ekran kartınız zayıf geldi bana.
VSYNC-C kapalı FPS sürekli 30 ve 40 bunların üstüne çıkmıyor. Ekran kartım güçlü değil bunu biliyorum ama bu oyunu rahat bir şekilde oynatması lazım bu konuyu açmamın sebebi de bu ekran kartı kapasitesinin hepsini kullanmıyor sadece bu oyuna özel. Aynı sorun Rise of the tomb raider oyununda vardı ekran kartının sadece %75'i kullanılıyordu ve FPS 20 idi ayarları kurcalarken özel tam ekran diye bir seçenek gördüm onu işaretlediğim de ekran kartı kullanımı %100'e çıktı ve FPS 28 olmuştu. Bu konuyu açma sebebim bu ben burada ekran kartımın hepsini kullanamıyorum
Dikey senkronizasyon yarım veya tam açıksa kapatın.
Ayrıca sisteminizi belirtin.
Öncelikle konumla alakasız bir şeyi sormak istiyorum. Konum neden Oyun Teknik Destek bölümünden Masaüstü Bilgisayarlar bölümüne taşındı? bu problem sadece ATS ve ETS 2 oyunlarına özel olduğu için ben o bölümde açmıştım eğer bu problemi bütün oyunlarda yaşasam bilgisayarımla ilgili bir sorun olduğu düşünür ve gerekli bölüme konuyu açardım. İkinci olarak sistemim dizüstü bilgisayar imzam da gözüktüğü için yazmamıştım ama uyarıyı aldıktan sonra mobil kullanan kişilerin imzamı göremediği aklıma gelmişti burada da ben hatalıyım. Konuma gelirsek kullandığım sistem; İ7 3630 QM, GT640M DDR3 2048 MB VRAM, 8 GB DDR3, Windows 8.1 64 bit. Dikey senkronizasyon tamamen kapalı ayarları en düşük seviyeye de çeksem en yüksek seviyeye de çeksem ekran kartı kullanımı %75 ve %84 arası nedense ekran kartının tamamını kullanmıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı