Amerika'dan almak için laptop önerisi

EMESTI

Hectopat
Makaleler
5
Herkese selam,

Önümüzdeki bir ay boyunca Amerika'da(New hampshire) olacağım. Ayrılmadan önce beni uzun bir süre götürebilecek bir laptop alma düsüncem var.
Yeni nesil oyunları oynarken acaba dedirtmeyecek, profesyonel ortamlarda mahcup etmeyecek, genel maksatlı, kullanımı ve taşıması rahat bir bilgisayara ihtiyacım var.
Maliyet konusunda herhangi bir kısıtımız yok fakat fiyat ve ürün özelliklerinin optimum noktada dengelendiği F/P bir makine cok şık olur.

Yorumlarınızı ve ürün önerilerinizi bekliyor olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba
Öncelikle daha sade ürünler seçmeye çalıştım ve laptopları ekran boyutuna ve ekran kartına göre sıraladım.
Ağırlıklarda adaptör yoktur. AMD ekran kartlı laptoplara bakmadım ama sen bakabilirsin.
RTX 4080
14 inç
1.72 kg
16 inç
2.59 kg
2.10 kg
2.45 kg
17.3 inç
2.8 kg
3.3 kg
18 inç
3.10 kg
3.16 kg
3.10 kg
RTX 4090
14 inç

1.72 kg
16 inç
2.30 kg
2.45 kg
17 inç
2.99 kg
2.79 kg
2.8 kg
3.3 kg
18 inç
3.10 kg
3.10 kg

Yardımınız için çok teşekkür ederim.

16" ve üstü ekranların sırt çantasında taşınması nasıl olur bilemedim. Bu konuda yorumlarınızı bekliyor olacağım.
Anladığım kadarıyla şu zamanda almışken 4000 serisi altı ekran kartlarını da önermiyorsunuz.

Ayrıca başkaca önerilerinize de açığım.

16" ve üstü ekranlarda sırt çantası bulmak biraz daha zor ama asıl olan şey biraz da senin önceliklerine bağlı. Çünkü sürekli bir yerden bir yere gidiyorsan daha hafif bir bilgisayar arıyor olabilirsin veya oyun oynamak, çizim yapmak gibi nedenlerden dolayı ekranın büyük olmasını istiyor da olabilirsin.

RTX 4080 3000 serisinin en iyi ekran kartı olan 3080 Ti'den oldukça güçlü dolayısıyla almak bence mantıklı. Tabi şuan ikisi de yüksek grafiklerde oyunları oynatabilecek kartlar. Ama daha sonra çıkacak oyunlarda veya programlarda sistem gereksinimleri artarsa ve uzun bir süre kullanmak için almışsan şuan olan en iyisini almak daha mantıklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama çok fazla para harcamak istemiyorsan 3080 Ti, 4070 veya daha düşük ekran kartları almak da mantıklı.

Son düzenleme:
Lenovo Legion 7i Gen 8 bence şuan RTX 4090'da 2511 dolara geliyor "INTELGAMERDAYS23" koduyla beraber tabi bu indirim ne kadar sürer bilmiyorum.

Lenovo Legion 7i Gen 8 bence şuan RTX 4090'da 2511 dolara geliyor "INTELGAMERDAYS23" koduyla beraber tabi bu indirim ne kadar sürer bilmiyorum.
Yardımlarınız için çok tesekkür ederim Fatih Bey.
Indirimin 3 Eylül'e kadar olduğu belirtilmis. Elimizi hızlı tutmamız gerekecek.

Cihaz hakkındaki yorumlara ve diğer önerilere de hala açığım.

Laptopun doğal olarak biraz kalın olması ve ayrıca ağır olması sizi rahatsız etmezse bence oldukça iyi bir bilgisayar ama sizin de internette incelemelerine bakmanız daha iyi olabilir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-09-02-01-55-44-141_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-09-02-01-55-44-141_com.android.chrome.jpg
    68,8 KB · Görüntüleme: 29
Siparişi biraz geç verdim ama $2099'a RTX 4080, 32GB Ram, 1TB hafıza konfigürasyonunu tercih ettim. @Fatih1453F Bey yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim.

Geri
Yukarı