Amerika'dan Bilgisayar Kargolamak ve Gümrük Vergisi

masterhaşhaşi

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi benim kuzen bana Amazon'dan parçaları aldı. Kutusu açık ve faturası içinde olmazsa gümrük vergisi alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gümrük vergisi Fırat boru gibi geliyor dikkat edin. Gümrük vergisi her halükarda ödemek zorundasınız diye biliyorum yoksa gümrükten geçmez ürün.

Bunu ben de merak ediyorum doğrusu, konuyu takip edeceğim. Sonuçta hediye olarak kargoyla bir şeyler yollanabilir. Ama kargo ücreti yüksek çıkar muhtemelen.

Arkadaşım Almanya'dan paketi açılmış şekilde saat gönderdi çatır çatır vergi kestiler. Hiç kaçarı yok, hele son zamanlarda kontrollerin iyice sıkılaştığını forumlardan okuyoruz.

Yeni çıkan yasayla beraber artık tüm kargolara vergi veriyorsun. Ama şöyle birşey yapmak mümkün. Ürünün fiyatı 500$ ise içindeki faturaya 300 400 yazabilirsin ve bu yazdığın tutarın vergisini verebilirsin. Ama bununda sakıncası var çünkü içini kontrol edip asıl tutarını öğrenme gibi şansları da var. Bu durumda ne olur hiç bilmiyorum. Şayet bana arkadaşım ABD'den elinde olup kullanmadığı fare ve 3 rgp kasa fani yolladı. 150 $ ürüne 140tl vergi verdim. Neye göre aldılar bilmiyorum. Zaten ürünler 2.ci eldi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı