Amerika'ya dil okulu ile gidip kalınabilir mi?

Dil okuluna gittiğinde haftalık belirli bir yasal çalışma saatin oluyor, ekstra iş ekstra saat vs gibi konular kaçağa giriyor ama çok fazla öğrenci bu şekilde çalışıyor. Dil okulu ne kadar ucuz olursa olsun güvence göstermek için banka hesabında 200-300'bin TL gibi bir miktar para bulundurman gerekiyor okula vereceğin para haricinde. Yanlışlarım olabilir ama bildiğim kadarıyla sistem bu şekilde işliyor.

Bundan bir ay önce 19 yaşında kuzenim Amerika da dil okuluna kaydını yaptırıp davetiyesiyle birlikte vize başvurusuna gitti. Mülakatta hiç konuşmamışlar bile direkt red vermişler. Banka hesabında da 10 bin dolar para vardı.
Red sebebi; 214b.

Bundan bir ay önce 19 yaşında kuzenim Amerika da dil okuluna kaydını yaptırıp davetiyesiyle birlikte vize başvurusuna gitti. Mülakatta hiç konuşmamışlar bile direkt red vermişler. Banka hesabında da 10 bin dolar para vardı.
Red sebebi; 214b.

Doğrudur son zamanlarda Amerika ve Avrupa'nın birçok ülkesinde göçmenlik karşıtı görüş yükselişte ve bu vizelere doğal olarak yansıyor. Benim arkadaşım da aynı şekilde geçen ay Avustralya'ya gitti, yakın zamanda işe de başladı bir yandan dil okuluna gidip bir yandan çalışıyor ve gayet mutlu.

Doğrudur son zamanlarda Amerika ve Avrupa'nın birçok ülkesinde göçmenlik karşıtı görüş yükselişte ve bu vizelere doğal olarak yansıyor. Benim arkadaşım da aynı şekilde geçen ay Avustralya'ya gitti, yakın zamanda işe de başladı bir yandan dil okuluna gidip bir yandan çalışıyor ve gayet mutlu.

Evet hocam, bende Güney Kore'de yaşıyorum burada bile 3 ay vize olmamasına rağmen Online seyahat izni alman gerekiyor ve bu aralar herkese red veriyormuş.

Evet hocam, bende Güney Kore'de yaşıyorum burada bile 3 ay vize olmamasına rağmen Online seyahat izni alman gerekiyor ve bu aralar herkese red veriyormuş.

Kore COVID, son zamanlarda çıkan maymun virüsü vs gibi olaylara fena takık ve bu konuda çok katı, o da muhtemelen bu sebeplerden kaynaklıdır. Keşke ben de bir yerlere gidebilsem, benim maksimum yapabileceğim turist vizesi ile gidip kalmayı denemek olabilir ne yazık ki.

Red sebebi; 214b.
Okumuyorsa, yeşil pasaportu vs. yoksa çoğu konsolosluk artık gittiğinde geri gelmeyecek diye red veriyor.

Geri
Yukarı