Amfi olmadan hoparlör çalıştırma

Söyle anlatayım. 15W, 75W olması onemli degil. 15W bile veriyor ise siz gidip 100w hoparlör taksanız bile çalışır, ama tam güçte çalışmaz. Abartmamak kaydı ile, 100W'ı gecmeyecek sekilde bir ürün alabilirsiniz. Yine de yerinizde olsam cok yuklenmem, 50w, 75w arası bir urun alırım. İnternette biraz dolasır isen 90'lı yıllardan kalma Beko, Arcelik marka amfi'ler ile 1000w oto subwoofer calıstıranlar var.
Hocam çok teşekkürler. Kenwood kr-5200 amfi ve ITT stereo hoparlör satın aldım gayet uyumlu oldular. Size ufak bir sorum olucak. Bende sema moritz ekho plağı mevcut. Plak 33'lük bir plak lakin 45 rpm double vinly kayıt yapılmış. Yani 45 rpm'de çalışıyor ama 33 lük olduğu için 45 devirde çalıştırdığımda pikap plağı ortadan çalmaya başlıyor pikabım otomatik bir pikap o yüzden ne yapıcağımı şaşırdım. 33 lük plağı 45 devirde nasıl plağın başından başlatabilirim..
Çok yanlış veya çok tehlikeli bir işlem yapmamış olduğunuz için öncelikle içiniz rahat olsun. Konudaki bilgi kirliliğini gidermek adına aslında ne yaptığınızı kısaca açıklamak istiyorum.

USB kablosundan DC (doğru akım) elektrik gücünü alan ucuz hoparlörünüzün bir tekinde çok küçük bir analog amfi bulunur. Söküp çekmeceye koyduğunuz diğer teki ise sadece pasif bir hoparlördür, içinde amfi yoktur. Tıpkı yeni 30 W (bu değer verebileceği maksimum ses gücüdür, bu yüzden çok daha düşük güce sahip ses sinyallerini de hoparlörün uçlarına bağladığınız kablolar üzerinden verdiğinizde bile, halen çok zayıf bir şekilde ses verdiğini görebilirsiniz) hoparlörünüzün de içinde amfi olmadığı gibi. Yani yaptığınız tek şey, bir pasif hoparlörü söküp yerine başka bir pasif hoparlör takmak olmuş, endişeye gerek yok. Çünkü sistemdeki ses kartının da, amfinin de işleyişinde bir değişiklik yapmadınız.
Kenwood kr-5200 amfi ve ITT stereo hoparlör satın aldım gayet uyumlu oldular. Size ufak bir sorum olucak. Bende sema moritz ekho plağı mevcut. Plak 33'lük bir plak lakin 45 rpm double vinly kayıt yapılmış. Yani 45 rpm'de çalışıyor ama 33 lük olduğu için 45 devirde çalıştırdığımda pikap plağı ortadan çalmaya başlıyor pikabım otomatik bir pikap o yüzden ne yapıcağımı şaşırdım. 33 lük plağı 45 devirde nasıl plağın başından başlatabilirim..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı