Rehber AMI BIOS Modlama

Bu araç MSI B550 Tomahawk'da çalışır mı? AMD anakart? Bir de doğru anlamış mıyım? Eğer bu araçla bios.rom dosyasını modifiye edersek anakarta sakın güncelleme yapmayalım. Çünkü dosya bozuk olduğundan anakart çalışmaz. Bir de bilindik yöntemle güncelleme yapılamıyor ancak FreeDOS ile yapılıyor öyle mi? Yani modladığımız bios.rom dosyasını USB belleğe atıp BIOS'tan bildiğimiz yöntemle Update edemez miyiz?

Soruyu sordum ama malesef deniyerek öğrendim olmuyormuş galiba. Erişim hakkını "USER" yaptım. Sonra kaydettim. Ardından m-flashla usb den dosyayı yükledim. Baktım hiçbir seçenek devreye girmemiş. Ama silinen dil seçenekleri silinmiş. ilginçti. İnternette de sanki gizli bir el bütün amd msi anakartlarla ilgili bios modlamalarını silmiş gibi. Forumlarda bile birşey yok. Gugıl, yandeks, duckduckgo hepsine baktım bomboş. Meğer bu msi ne güçlü şirketmiş. Bütün herşeyi sildirmiş internetten.

Son düzenleme:
Merhaba sayın @Recep Baltaş . Anlattıklarınızı tekrar tekrar denedim. Farklı sitelerden yoğun araştırmalar ile bir çok farklı metod denedim. Ancak hiç bir işlemle başarılı olamadım. Gigabyte A520M-H anakartıma Afuwinden checklediğim ve modladığım BIOS dosyamı hiç bir şekilde yükleyemiyorum. BIOS yazmayı öğrendim yüklemeyi öğrenemedim. Ve bunu yapmam gerekiyor.

Asus tuf gaming a520m-plus ii anakartım var a serisi anakartlarda overclook yapılmıyor bu işlemi yaparak anakart biosu için overlook açabilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…