Amzn.to sitesi nedir?

SesszNinja1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün bir satış linki gördüm linke tıklamadan önce linkin başı amzn.to ile başlıyordu. Bende Google'a yazdım amzn.to diye arattım direkt siteye yönlendirdi. Bu site güvenilir mi veya bir şey olur mu?

Merhaba arkadaşlar bugün bir satış linki gördüm linke tıklamadan önce linkin başı amzn. To ile başlıyordu. Bende Google'a yazdım amzn. To diye arattım direkt siteye yönlendirdi. Bu site güvenilir mi veya bir şey olur mu?

Normal Amazon'un kendi sitesi, bir şey olmaz.

Merhaba arkadaşlar bugün bir satış linki gördüm linke tıklamadan önce linkin başı amzn. To ile başlıyordu. Bende Google'a yazdım amzn. To diye arattım direkt siteye yönlendirdi. Bu site güvenilir mi veya bir şey olur mu?

Amazon'a doğru, demek Türkçesi endişelenmenize gerek yok.

Buradan kontrol edebilirsiniz:

Ayrıca amazon gibi büyük siteler genellikle kendi markasını içeren tüm domainleri kapatıyor. Elbette istisnalar olabiliyor. Bu gibi durumlarda ilk önce linkin geldiği yer ne kadar güvenli sorusunu kendinize sorun ardından google'un yukarıdaki sitesinden yardım alabilirsiniz.

Çoğu web sitesi link kısaltmak için kendisine ait daha kısa bir alan adı kullanır. "amzn.to" ise Amazon'a aittir. Böylece link paylaşmak, bunları SMS veya tweetlerin içine sığdırmak kolay olur.

Örneğin;
YouTube> youtu.be
Twitter> t.co (Bir zamanlar)

Geri
Yukarı