"An operating System wasn't found." hatası

Hırretin Şaş

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım an operating System wasn't found. Try disconnecting any drives that don't contain an operating System hatayi veriyor. Bu Windows kurulu olan SSD'de veriyor. Kurulu olmayanda da dısk boot faılure ınsert System dısk and press enter entere basinca da yine aynisi oluyor yardiminiza ihtiyacım var. Bir de tekrar eskisi gibi ikisini de takinca ilk yazdigim hatayi aliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizde kurulum USB'si varsa tekrar kurulum yapmayı deneyin. Bu hata disk kaynaklı veya işletim sistemi çökmesi sonucu oluşabilir.

Muhtemelen SSD'deki Windows'un sistem ayrıldı zarar görmüş.
Onarmak boşa vakit kaybı olur eğer önemli verilerin varsa hard diske Windows kurup verilerini yedeklemeyi deneyebilirsin.
Önemli verilerin yoksa direkt format atmak daha sağlıklı olacaktır.

Onarmak boşa vakit kaybı olur eğer önemli verilerin varsa hard diske Windows kurup verilerini yedeklemeyi deneyebilirsin.

Şu an evim biraz şey oldugu icin USB'm yok ben deprezedeyim. Fakat bilgisayarim icinde takili olan bir hard disk gordum şu an onu taktim Windows guncellemeleri falan yapiyor ben SSD icindeki dosyalara erisebilecek miyim?

Elinizde kurulum USB'si varsa tekrar kurulum yapmayı deneyin. Bu hata disk kaynaklı veya işletim sistemi çökmesi sonucu oluşabilir.

Simdi eski bir hard diski taktim açtım SSD kendi icindeki dosyalari silmis.

O Windows 10 kurulu olan SSD'i ile Windows 7 kurulu olan ve acilan hard diski taktigimda yine en bastaki yazdigim hatayi veriyor fakat bos SSD ile hard diski taktigimda aciliyor fakat bos SSD'i kendi icindekilerini silmis simdi gorunus benim bilgilerim zaten silinmis ben simdi nasıl format atacağım ve o SSD'ime hard disk takiliyken windowns yükleyeceğim icine ve en eskisi gibi cift SSD nasıl takacağım, bundan sonra bos.

Son düzenleyen: Moderatör:
O windowns 10 kurulu olan SSD'i ile Windows 7 kurulu olan ve acilan hard diski taktigimda yine en bastaki yazdigim hatayi veriyor fakat bos SSD ile hard diski taktigimda aciliyor fakat bos SSD'i kendi icindekilerini silmis simdi gorunus benim bilgilerim zaten silinmis ben simdi nasıl format atacağım ve o SSD'ime hard disk takiliyken windowns yükleyeceğim icine ve en eskisi gibi cift SSD nasıl takacağım bundan sonra bos.

Öncelikle eğer bilgisayarı Windows'ta başlatmayı başardıysan format flaşı oluşturman gerekiyor.
Ardından hem SSD hem de HDD'yi bilgisayara bağladıktan sonra Windows kurulum ekranında 2 diski de biçimlendirip yeni Windows'u SSD'ye kurarak kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı