Ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı

BiLaLhhh55

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gün içinde internete girerken internet devamlı kesiliyor. Örneğin Twitter'a girmeye çalışıyorum 'Ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı' diyor, 10 saniye sonra sayfayı yenilediğimde açılıyor veya sitelerdeki resimler yüklenmiyor ancak bu aşırı derecede fazla tekrarladığı için doğru düzgün internete girilmiyor. Bazen de internet tamamen gidiyor Windows'da sorun gidere tıkladığımda 'DNS sunucusu yanıt vermiyor hatası' veriyor modemi bir kaç kez kapatıp açınca düzeliyor. İnternet sağlayayıcısını defalarca aradım sorunun onlarda olmadığını söylediler. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar gün içinde internete girerken internet devamlı kesiliyor. Örneğin Twitter'a girmeye çalışıyorum 'Ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı' diyor, 10 saniye sonra sayfayı yenilediğimde açılıyor veya sitelerdeki resimler yüklenmiyor ancak bu aşırı derecede fazla tekrarladığı için doğru düzgün internete girilmiyor. Bazen de internet tamamen gidiyor Windows'da sorun gidere tıkladığımda 'DNS sunucusu yanıt vermiyor hatası' veriyor modemi bir kaç kez kapatıp açınca düzeliyor. İnternet sağlayayıcısını defalarca aradım sorunun onlarda olmadığını söylediler. Ne yapmamı önerirsiniz?
Wi-Fi ağları çakışıyor olabilir. Modem arayüzünden boş bir kanala geçin. Google dan detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Denedim ancak sorun devam ediyor

Dosya Ekleri

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    5,5 KB · Görüntüleme: 131
  • Adsız.png
    Adsız.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 127
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı