Anadolu Üniversitesi'nde askerlik tecili nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan begt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 535

begt

Zeptopat
Daha fazla  
Hızlıca giriş yapayım, öncelikle örgün eğitim olarak bu sene bir yeri kazandım fakat maalesef ücretli bir şekilde Anadolu Üniversitesi'nin açık öğretim fakültesine kaydımı yaptıracağım fakat askerlik tecilimi açık öğretim fakültesinin yani başka bir üniversitenin yapması gerekiyor bu sorunu nasıl halledebilirim?
Açıköğretimin askerlik tecil işlemi yapmadığını biliyorum sadece tecil olan askerliğimi açık öğretime nasıl geçirebilirim bunun yol haritası nedir bilen var mı? Ve hem kendi üniversitemi aradığımda Anadolu üniversitesine yönlendiriyor, Anadolu Üniversitesi'ni aradığımda kendi üniversiteme yönlendiriyor. 2 3 dakikalık bilgilendirmeyi hiçbir kurum yapmıyor bilen var mı?

Hızlıca giriş yapayım, öncelikle örgün eğitim olarak bu sene bir yeri kazandım fakat maalesef ücretli bir şekilde Anadolu Üniversitesi'nin açık öğretim fakültesine kaydımı yaptıracağım fakat askerlik tecilimi açık öğretim fakültesinin yani başka bir üniversitenin yapması gerekiyor bu sorunu nasıl halledebilirim?
Açıköğretimin askerlik tecil işlemi yapmadığını biliyorum sadece tecil olan askerliğimi açık öğretime nasıl geçirebilirim bunun yol haritası nedir bilen var mı? Ve hem kendi üniversitemi aradığımda Anadolu üniversitesine yönlendiriyor, Anadolu Üniversitesi'ni aradığımda kendi üniversiteme yönlendiriyor. 2 3 dakikalık bilgilendirmeyi hiçbir kurum yapmıyor bilen var mı?

AÖF'nin bürolarından birine gidip durumunu anlat sana bir tane belge verecekler (adını hatırlamıyorum) o belge ile askerlik şubesine gidip üniversitede okuduğunu teyit ettirin. Normalde örgün okullar belgeleri gönderir AÖF göndermez. Onu sizin kendiniz yapmanızı ister.

Örgün okulda kaydınız var mı? Var ise onu sildirin. AÖF kayıt yenileme yapıp sonra belge alıp askerlik şubesine gidin.

İlk önce 2. üniversite olarak aöf kaydı yaptırsam ve sonrasında örgün eğitimi silsem süreçte bir sıkıntı yaşar mıyım çünkü 6 gün var aöf kayıtların bitmesine. Ekstra olarak daha yeni üniversiteyi kazandığım için daha tecil işlemleri yapılmadı yani e-devlette öyle görünüyor. Bu yazdığım bilgiler ile tekrar bi baştan bilgi verirsen çok çokk sevinirim.

Benim anladığım süreç sırası şöyle:
1. önce aöf kaydı,
2. örgün olarak devam edilen üniversitenin askerlik tecil yapılmasını bekleme,
3. askerlik tecili yapıldığında örgün eğitimi sildirme,
4. aöf bürolarından alınan belge ile askerlik şubesine gidip tecil ettirme.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı