Anadolu'dan meslek lisesine geçmek nasıl işliyor?

00PARZIVAL00

Picopat
Daha fazla  
Yani mesela Anadolu'dan mesleğe geçtin 11.sınıfta, bu kişi bu bu lisede, seçtiği bölümü 9.sınıftan 11.sınıfta o dersi görmemiş doğal olarak, çünkü sonradan geçiyor ve Anadolu lisesinden geçiyor, şimdi bu kişi 12.sınıfta staj yapıyor mu ve neye göre yapıyor var ise böyle birtakım şartlar ve kurallar nedir? Bunların şartları falan var mı açıktan mesleğe geçmenin?

Hocam benim zamanımda 10. sınıfa kadar geçiş yapabiliyordun. 11.Sınıfta dediğin gibi meslek derslerini görmediğin için geçemiyordun. Ama şu anda sistem nasıl bilmiyorum.

Bu sene dönem başı sistemi bir kereligine açtilar Anadolu'dan mesleğe geçişler için. Sanırım şimdi açık değil normalde zaten geçiş yoktu ama kıyak olsun diye açtılar.

Eğer geçersen 9 ve 10. sınıftaki dersleri sorumlu olarak aliyosun, bende bu sene geçtim 6 tane sorumluluğum var.

Yani mesela Anadolu'dan mesleğe geçtin 11.sınıfta, bu kişi bu bu lisede, seçtiği bölümü 9.sınıftan 11.sınıfta o dersi görmemiş doğal olarak, çünkü sonradan geçiyor ve Anadolu lisesinden geçiyor, şimdi bu kişi 12.sınıfta staj yapıyor mu ve neye göre yapıyor var ise böyle birtakım şartlar ve kurallar nedir? Bunların şartları falan var mı açıktan mesleğe geçmenin?
Hocam her yerde böyle yazıyor ama bende bilmiyorum

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221028_043047_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20221028_043047_com.huawei.browser.jpg
    250,5 KB · Görüntüleme: 57

Geri
Yukarı