Anakart Boot ışığı yanıyor

marleycem02

Decapat
Daha fazla  
Gece bilgisayarı kapattım sabah açtığımda ise kasa açılıyor fakat monitörde no Signal hatası veriyor. Ne yaptıysam düzeltemedim. Ekran kartını denemek için TV'ye bağladım onda da no Signal hatası veriyor. Daha önce de olmuştu BIOS pilini çıkarıp 15dk bekledim düzelmişti. Şu an ise artık düzelmiyor. Yardımcı olabilecek varsa teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gece bilgisayarı kapattım sabah açtığımda ise kasa açılıyor fakat monitörde no Signal hatası veriyor. Ne yaptıysam düzeltemedim. Ekran kartını denemek için TV'ye bağladım onda da no Signal hatası veriyor. Daha önce de olmuştu BIOS pilini çıkarıp 15dk bekledim düzelmişti. Şu an ise artık düzelmiyor. Yardımcı olabilecek varsa teşekkür ederim.
Kabloda sorun olabilir mi hocam? Aynı kabloyu mu taktınız?

Aynı problem bana da olmuştu bilgisayarın tüm kablolarını sökmüştüm ve güç tuşuna 20 25 saniye basılı tutmuştum düzelmişti. Deneyebilirsin.

Anakartında post code veya debug ledleri varsa onları kontrol ederek sorunun nereden kaynaklandığını anlayabilirsin. RAM OC test ederken sadece BIOS pilini çıkarıp takmıştım anakartımın ve birden VGA aşamasında kalıp anakart boot etmemeye başlamıştı. Bir iki defa ekran kartını çıkarıp taktım fakat hala VGA aşamasında kalıyordu sonra arka kapağı bir açtım kullandığım sleeve kablo PSU kablosuna bağlı olduğu uçtan çıkmış... Bu ledler var ise en azından sorunun CPU, RAM, GPU vs nereden kaynaklandığını anlamana yardımcı olur.

1622568095856.png

Geri
Yukarı