Anakart Değişikliği Sonrası Ekrana Görüntü Gelmemesi

KaanUmdu

Decapat
Kısa devre yapan anakartımı servise götürdüm ve anakartın çöp olduğunu söylediler, ben de yeni anakart sipariş verdim internet üzerinden. Anakart geldi her şeyi eksiksiz taktım fakat sisteme güç verince her şey çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor.

Onboard ve ekran kartımdan görüntü almayı denedim ikisi de işe yaramadı kabloyu sökünce ve takınca algılıyor fakat hiçbir şekilde görüntü gelmiyor monitörün ışığı yanıp sönüyor sadece. Monitörü başka PC'de denedim çalışıyor, sistemi TV''de denedim yine görüntü gelmedi. RAM'ı, PSU'yu ve ekran kartını başka PC'de denedim çalışıyor sıkıntı yok. Sorun belki yeni sipariş ettiğim anakarttadır diyerek iade ettim servise gönderildi, sonra bekleyemedim gittim Mediamarkt'dan yeni bir anakart aldım fakat bu da işe yaramadı, aynı şekil görüntü gelmiyor hiçbir şekilde. Yani sorunun anakartta olacağı düşüncesini de yok etti, geriye sadece işlemci kalıyor fakat işlemci de kolay bozulan bir şey değil diye biliyorum. Bozuk veyahut kısa devre yapan anakartın işlemciye zarar verme ihtimali var mıdır? Yapabileceğim başka bir şey var mı yoksa işlemciyi çöpe mi atmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. 20 gündür bunla uğraşıyorum. :(

Sistem;
  • i5 4460 İşlemci
  • Asus R9 270x 2GB Ekran Kartı
  • Kingston HyperX 8GB DDR3 1600 MHz RAM
  • Yeni anakartım: Msi H81- P33
  • Eski anakartım: ASUS H81-P PLUS
  • Kısa devre yapan anakart: H81-C
  • Aerocool Kcas 600w 80+ Bronz PSU
  • Kingston 120 GB SSD ve 1 TB HDD
  • Kasa Dark Raiden

Denenecek birçok şey var. Eliniz işlemcinin altındaki pinlere değdiyse statik elektrik oluşmuş olabilir. İşlemcinin altındaki pinleri (nokta nokta olan sarı kısımlar) silgi ile güzelcene silip temizleyin birde öyle görüntü almayı deneyin.

Denenecek birçok şey var. Eliniz işlemcinin altındaki pinlere değdiyse statik elektrik oluşmuş olabilir. İşlemcinin altındaki pinleri (nokta nokta olan sarı kısımlar) silgi ile güzelcene silip temizleyin birde öyle görüntü almayı deneyin.

Bu işlemi işlemci üzerinde denemek sağlıklı mı? Ram ve ekran kartı için yapılıyor diye biliyordum sadece.

Aldığınız anakart aynı modelmi ? Ram uyumsuzluğu olabilir.
Yazmışsınız zaten eskisini yeni gördüm pardon.

Uyumsuzluk söz konusu değil, MSI'ın resmi sitesinde desteklenenler kısmında bulunuyor kullandığım ram.

Kısa devre yapan anakartımı servise götürdüm ve anakartın çöp olduğunu söylediler, ben de yeni anakart sipariş verdim internet üzerinden. Anakart geldi her şeyi eksiksiz taktım fakat sisteme güç verince her şey çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor.

Onboard ve ekran kartımdan görüntü almayı denedim ikisi de işe yaramadı kabloyu sökünce ve takınca algılıyor fakat hiçbir şekilde görüntü gelmiyor monitörün ışığı yanıp sönüyor sadece. Monitörü başka PC'de denedim çalışıyor, sistemi TV"de denedim yine görüntü gelmedi. RAM'ı, PSU'yu ve ekran kartını başka PC'de denedim çalışıyor sıkıntı yok. Sorun belki yeni sipariş ettiğim anakarttadır diyerek iade ettim servise gönderildi, sonra bekleyemedim gittim MediaMarkt'dan yeni bir anakart aldım fakat bu da işe yaramadı, aynı şekil görüntü gelmiyor hiçbir şekilde. Yani sorunun anakartta olacağı düşüncesini de yok etti, geriye sadece işlemci kalıyor fakat işlemci de kolay bozulan bir şey değil diye biliyorum. Bozuk veyahut kısa devre yapan anakartın işlemciye zarar verme ihtimali var mıdır? Yapabileceğim başka bir şey var mı yoksa işlemciyi çöpe mi atmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. 20 gündür bununla uğraşıyorum. :(

Sistem;
  • i5 4460 işlemci.
  • ASUS R9 270X 2 GB ekran kartı.
  • Kingston HyperX 8 GB DDR3 1600 MHz RAM.
  • Yeni anakartım: MSI H81- P33.
  • Eski anakartım: ASUS H81-P Plus.
  • Kısa devre yapan anakart: H81-C
  • Aerocool KCAS 600W 80+ bronz PSU.
  • Kingston 120 GB SSD ve 1 TB HDD.
  • Kasa Dark raiden.

Merhaba bende de aynı sorun var nasıl çözmüştünüz.

Geri
Yukarı