Anakart değişimi sonrası klavye ve fare çalışmıyor

ufksari

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta dediğim gibi anakartım bozulduğu için 2.el olarak Asus P5G41T-M LX marka anakartı aldım. İşlemcim Xeon olduğu için işlemci soketine modlama yapıp diğer bağlantıları da tamamladım. Bilgisayarı açtığımda USB klavye ve farenin çalışmadığını gördüm. Aklıma BIOS’u modlu olarak güncellemek geldi fakat bunu denediğimde "Boot block in file is not valid!" gibi bir hata aldım. Şu anki BIOS sürümü son sürüm olmasına rağmen açılış ekranında "BIOS update recommended. To unleash this CPU's full power, please perform BIOS update process." diyip 10'dan geri sayıyor. Önerilerinizi bekliyorum ama unutmayın Windows açıldıktan sonra klavye ve fare hiçbir türlü çalışmıyor.

Hocam aynı sorun bende de vardı geçenlerde Xeon işlemci ve Asus P5G41C-M LX anakart aldığımda karşılaştım windows açılıyor ama mause ve klavye çalışmıyordu 2-3 mause ile denedim olmadı. BİOS ekranına flan girebiliyordum ama orada klavye çalışıyordu. İnternette biraz araştırdım ve tek çare format diyorlardı bende format attım PC ye window u yeniden kurdum ve sorun düzeldi.

Bu rehbere bakabilirsiniz:
AFUDOS ile ASUS BIOS Güncelleme Rehberi
Ya da
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Temiz kurulum yapmalısın. En son sürücüleri güncellemek.
Klavye fare için.
Sorunu çözdünüz mü?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı