Anakart değişimi sonrası R5 3600 4.2GHz olmuyor

Drozvenn

Decapat
Daha fazla  
Eski anakart takılıyken Ryzen Master'dan birkaç ayar yaptım. Şimdi yeni anakarta geçtim fakat 3.58'den yukarısını görmüyorum. BIOS'tan bir ayarı var mıdır?

Eski anakart takılıyken Ryzen Master'dan birkaç ayar yaptım. Şimdi yeni anakarta geçtim fakat 3.58'den yukarısını görmüyorum. BIOS'tan bir ayarı var mıdır?

Tek çekirdek performansı 4.3 tür hocam çoklu çekirdekte kalır.

Undervolt rehberlerini Youtube'dan kolayca bulabilirsin, bu konu için 1000'lerce rehber var.

Undervolt rehberlerini Youtube'dan kolayca bulabilirsin, bu konu için 1000'lerce rehber var.
Hocam ama hiç ellemeden önce zaten 4.2'de çalışıyordu bunu nasıl düzeltebilirim ?

BIOS üzerinden PBO ayarı ile oynamış olabilir misiniz? R3 3100 PBO açık şekilde 3.9GHz max. alırken PBO kapalı Ryzen Master Auto ile 4.1GHz'e rahat çıkıyordu, sıcaklık +5 fark ediyor sadece.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…