Anakart değişimi sonrası sistem harddiskleri görmüyor

Utku3546

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar MSI Tomahawk Max'ten ASUS B550-E serisine geçiş yaptım. Q code yerinde aa yazıyor. Kasamın üstündeki USB girişleri çalışmıyor ve 2 harddiskimi sistem görmüyor. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddiskiniz ile anakartınızın uyumlu olduğuna emin misiniz ?

Onla alakası yok. ROG anakartın içimden çıkan SATA kablolarını kullanmanız yeterli olacaktır.

Çok zor bir işlem mi nasıl yapabileceğimi anlatabilir misin sizin için zahmet olmaz ise?

Şu kabloyu kasadan bulup anakartın kutusundan çıkan kablo ile değiştirin.

Dosya Ekleri

• 9659583037490.jpg
    11,4 KB · Görüntüleme: 33
Çok zor bir işlem mi nasıl yapabileceğimi anlatabilir misin sizin için zahmet olmaz ise?
Ne zahmeti, Estağfurullah. İlk önce kasayı açın, sonra anakartın sağ alt köşesinde SATA dediğimiz 4-5 tane port var. Plastikten yapılmıştır. Kabloları takip ederek HDD'nizin bulunduğu sata kablosunu anakart üzerinden sökün. Sonra o SATA kablosunu HDD'den çıkarın, sonra ROG anakartınızın içinde gelen SATA kablosundan 1 adet çıkarın ve HDD'ye takın. Sonra da anakartınızın üzerindeki SATA girişine -herhangi birisine- takın. Sorun çözülür.

Dediklerinizi yaptım fakat sorun devam ediyor
Yardımlarını bekliyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…