Anakart hariç 2200TL sistem önerisi

ceusahin

Centipat
Öncelikle selamlar arkadaşlar,
Bu ay içerisinde elimde hazır halde bulunan.
Anakart üzerine sistem toplamayı istiyorum. Aklımdaki sistemi şöyle bırakayım:
  • İşlemci: Ryzen 3 1200 AF
  • RAM: 1x8 Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz (3-4 ay içerisinde 8GBx2 olacak)
  • SSD: 120GB James Donkey SATA SSD ( sadece sistem kurulacak elimde HDD var)
  • PSU: Rampage RMP-500 500W 80+ PSU
Ekran kartı olarak arkadaşımdan 2.el 1050 Ti ya da RX570 4 GB falan düşünüyorum.
Kasa olarak elimde aktif olarak kullandığım ATX tek fanlı bir kasa var onu kullanmayı düşünüyorum.
Sizce nasıldır iş görür mü kaç sene idare eder beni? Yüksek grafikle oynayan biri değilimdir 60FPS+ oynatsın akıcı olsun yeter kafasındayımdır. Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen elimde aktif olarak kullandığım ATX kasa var onu kullanıcam. Önerdiğiniz SSD yada PSU var ise önerirseniz sevinirim. PSU için max bütçe 300TL, SSD için 250TL.

Aynen elimde aktif olarak kullandığım ATX kasa var onu kullanıcam. Önerdiğiniz SSD yada PSU var ise önerirseniz sevinirim. PSU için max bütçe 300TL, SSD için 250TL.
PSU olarak benimde yeni almış olduğum High Power 500W +85 sertifikalı PSU'yu öneririm. N11'den 305 TL'ye aldım. SSD olarak da attığını alabilirsin sonuçta bütçe kısıtlı çok birşey beklememek lazım ama HDD'den daha iyi performans alacağın kesin. İşlemciden emin değilim. Bende yeni aldım o işlemciyi RX 580 ile kullanacağım overclock yaparak. Ama RX 570 ile çok sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. HIGH POWER AK HPE-500BR-A12S 500W 85+ Bronze Aktif PFC ATX 445,00 TL yerine 304,99 TL

Hocam marka konusunda pek güvenemedim High Power'a. Sanki Rampage daha mantıklı bir hamle gibi geliyor ama bilemedim. SSD konusuna gelirsek bütçe kısıtlı olduğu için yüklenemiyorum malum yüklenebilsem 480 yada 1TB düşünebilirdim. Bide hocam bu anakartların sonlarında ki harfler neyi gösteriyor mesela A320M-K var A320M-F bendeki model var örnek olarak açıklayabilir misiniz?

Hocam marka konusunda pek güvenemedim High Power'a. Sanki Rampage daha mantıklı bir hamle gibi geliyor ama bilemedim. SSD konusuna gelirsek bütçe kısıtlı olduğu için yüklenemiyorum malum yüklenebilsem 480 yada 1TB düşünebilirdim. Bide hocam bu anakartların sonlarında ki harfler neyi gösteriyor mesela A320M-K var A320M-F bendeki model var örnek olarak açıklayabilir misiniz?
Hocam aradaki farkları bilmiyorum maalesef. Ama A320 chipsetli anakart aldığında işlemcini overclock edemeyeceksin. Ben bu yüzden bütçem de kısıtlı olduğu için B350 anakart aldım. PSU konusuna gelince forumlarda biraz dolaştım ve güvenilir bir marka olduğuna karar verdim. En azından Rampage'den daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Hocam sizce Ryzen 3 1200 yerine Ryzen 5 1600 alsam, ekran kartı olarak GTX 1050 Ti koysam, ilerki zamanda da 5700XT tarzında bi ekran kartına upgrade etsem mantıklı olur mu?

Hocam sizce Ryzen 3 1200 yerine Ryzen 5 1600 alsam, ekran kartı olarak GTX 1050 Ti koysam, ilerki zamanda da 5700XT tarzında bi ekran kartına upgrade etsem mantıklı olur mu?
İleriki zaman dediğiniz ne zaman? Ryzen 5 1600 5700XT 'ye darboğaz yapmazsa dediğiniz daha doğru olur. 1050Ti yerine neden RX 570 almıyorsunuz aynı fiyatta değiller mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı