Anakart ışığı yanmasına rağmen bilgisayar açılmıyor

Yahyakrgl

Centipat
Daha fazla  
Geçen hafta PSU'nun voltajı ile oynanmış ve PSU yanmış şalter atmış evde bugün yeni PSU aldım taktım pervaneler başta dönecek gibi olup duruyordu CPU girişi 4+4'müş fark edemedim ilk başta yanlışlıkla ekran kartı girişini PSU'ya taktım kablo cok ısınıp biraz duman cıktı. Şu an tüm kabloları tam taksam da hiçbir şey olmuyor ama hala anakartın ısıgı yanmakta PSU pervanesi hiç dönmedi baştan bu ana kadar dönecek gibi olup duruyor ama bu sefer işlemci ve ekran kartından ses seda yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u sıfırlayın ekran kartının altındaki pili çıkarıp 10 saniye bekleyin sonra yeniden takın.

Benim bilgisayımda da açınca önce fan 1-2 saniye dönüyor sonra duruyor 2-3 saniye sonra tamamen açılıyor bilgisayar bu normal galiba. Ama sen o kabloyu yanlıştaktığın da kablolardan fazla akım geçtigi için yanmışlar o yüzden çalışmıyor olabilir.

BIOS'u sıfırlayın ekran kartının altındaki pili çıkarıp 10 saniye bekleyin sonra yeniden takın.
Denedim ama hiç bir şey değişmedi
Benim bilgisayımda da açınca önce fan 1-2 saniye dönüyor sonra duruyor 2-3 saniye sonra tamamen açılıyor bilgisayar bu normal galiba. Ama sen o kabloyu yanlıştaktığın da kablolardan fazla akım geçtigi için yanmışlar o yüzden çalışmıyor olabilir.
Elimdeiki tane psu var bir bilgisayarcıya götürsem yapabilir mi yoksa anakartım zarar görmüş müdür

Yapabilir büyük ihtimal.

Geri
Yukarı