Anakart işlemci soketi değiştirme

emirkuru5

Kilopat
Daha fazla  
Anakartım bozuk çıktı. İade etmeyi falan denedim ama bir sonuç çıkacagını sanmıyorum. En başta onaylamıştım ve üzerinden 1 ay geçti. Pek anlamadıgım için işlemci soketine falan bakmamıştım. Bugün açtıgımda bir bölgedeki pinlerin üstünde yapışkan bir şey olduğunu gördüm. Ve büyük ihtimal oradaki pinler kırık tabi. Her neyse onun dışındaki parçaları almıştım. Sizce ne yapmalıyım? SSD işlemci RAM kasa güç kaynağı ekran kartı her şey alındı. RX 570 Nitro+ aldım bu arada. Anakartın işlemci soketi değiştirme maliyeti ne kadardır? Yapan var mıdır?

WhatsApp Image 2019-01-17 at 13.33.05.jpegWhatsApp Image 2019-01-17 at 13.33.05 (2).jpegWhatsApp Image 2019-01-17 at 13.33.05 (1).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Orada sadece macun var gibi. Ama diğer tarafta yamuk bir pin var, onu kürdanla veya maket bıçağının ucuyla düzeltebilirsin. Soket değişimini her yer yapmaz ve %70 başarı oranı ile yapılabilir. O anakarta bakınca tamir ettirmek yerine 2. el yenisi almak daha mantıklı olabilir diye düşünüyorum.

Teşekkürler cevap için. O macunun tam ortasındaki pin bana kırık gibi geldi üstadım. Bir bilgisayarcıya götüreyim diyorum ne dersiniz? Kendim bu şekilde hassas bir işle tehlikeye atmayayım daha çok.
Orada sadece macun var gibi. Ama diğer tarafta yamuk bir pin var, onu kürdanla veya maket bıçağının ucuyla düzeltebilirsin. Soket değişimini her yer yapmaz ve %70 başarı oranı ile yapılabilir. O anakarta bakınca tamir ettirmek yerine 2. el yenisi almak daha mantıklı olabilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı