Anakart Kimliğinden Anakartın Modeli Nasıl Anlaşılır?

Pusgurt

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Uzun zamandır kullanmadığım HP Pro 3500 bilgisayarımı faaliyete geçirmenin zamanı geldi. Şu an bilgisayarımda i7-3770 ve tek modül 8GB RAM bulunmakta. RAM'i 16GB yapmak istiyorum ancak anakartın ne kadar desteklediğini bilmiyorum. AIDA64 Üzerinde 16GB desteklediğini HP'nin kendi sitesinden baktığım zaman da max. 8GB desteklediği yazıyor bu da kafamı karıştırıyor :) AIDA64 üzerinden "Foxconn 2ABF" ismini görüyorum ancak görsellerde gördüğüm fotoğraflarla anakartım uyuşmuyor. Anakartımın modelini öğrenebilmem de yardımcı olabilir misiniz? AIDA64 ve CPU-Z ekran görüntülerini aşağıya bırakıyorum.

Anakart Kimliği: "63-0100-000001-00101111-122211-Chipset$CU3814_BIOS DATE: 01/23/13 09:08:24 VER: 04.06.05"
Adsız.pngAdsız.jpgAdsız.jpg

Hocam anakart'ın modelini Foxconn 2ABF olarak görüyorum AIDA64'de. Bu anakarta görsellerden baktığımda bende olan anakartla çok alakasız bir anakart çıkıyor. Ben aslında anakartımın ne olduğunu değil, max kaç GB RAM desteklediğini öğrenmek istiyorum. HP sitesinde 8GB, AIDA64'de 16GB kullanılabilir diyor, burası da kafamı karıştırıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı