Anakart marka ve modeli nereden öğrenilir?

tahsns

Decipat
Daha fazla  
Biraz garip olabilir :D Bilgisayarın anakartı ne bulamıyorum. DxDiag komutunu çalıştırıyorum fakat burada sadece HP Pavilion yazısı mevcut. Benim ekran kartım ne ve nerede?
1692562197081.png

OEM anakart olduğu için biraz zor ancak BIOS versiyonundan anladığım kadarıyla anakartın Gigabyte olma ihtimali yüksek. Gigabyte'in BIOS numaraları bu şekilde isimlendiriliyor çünkü. Kasayı söküp anakarta dışarıdan bakman lazım modeli öğrenmek için ya da BIOS'a girip fotoğraf at.

OEM anakart olduğu için biraz zor ancak BIOS versiyonundan anladığım kadarıyla anakartın Gigabyte olma ihtimali yüksek. Gigabyte'in BIOS numaraları bu şekilde isimlendiriliyor çünkü. Kasayı söküp anakarta dışarıdan bakman lazım modeli öğrenmek için ya da BIOS'a girip fotoğraf at.
AIDA64 ile olmazsa dediğiniz gibi olacak mecburen.

Hocam nokta atışı olmuş olabilir. B550 çıktı.

dxdiag'da Üst tarafta ekran var. Orada ekran kartı modelin yazar. Anakart modelin içinse AIDA64 indirebilirsin. Download AIDA64 Extreme 6.90.6500 (ZIP) | AIDA64
Teşekkür ederim hocam.

Sonradan denemek isteyenler için;

Windows+R tuşuna basarak Çalıştır uygulamasını açın. Karşınıza gelen pencereye CMD yazarak Tamam seçeneğine veya Enter tuşun tıklayın. Açılan siyah renkli Komut Sistemi içerisine wmic csproduct get name,identifyingnumber,uuid
yazarak Enter'a basın

Geri
Yukarı