Çözüldü Anakarta gömülü OEM Key nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

paWel

Hectopat
Yer
Van Edremit
Daha fazla  
Cihazımın ankartına gömülü OEM keyi kaldırmak istiyorum ama nasıl kaldıracağımı bilmiyorum yardım edebilir misiniz?

Çözüm
Yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunlar bazen silinmiyor. Ürün anahtarı değiştirmek çare olabilir.

Yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart BIOS'unu resetlemek BIOS flashback işlemi yapmak vs. BIOS'a gömülü OEM keyleri siler. Bazı anakartlarda normal BIOS Update yapmak da OEM keyleri silebilir.

Hocam buna gerek var mı? Direkt yeni ürün anahtarı alıp lisansı değiştirebilirsiniz.

Hocam buna gerek var mı? Direkt yeni ürün anahtarı alıp lisansı değiştirebilirsiniz.

Windows kurmaya çalışırken siz istemeseniz dahi otomatik olarak OEM key tanınır ve başka bir key girmenize izin verilmez. Bu yüzden farklı bir Windows sürümü kuramazsınız. Siz Pro kurmaya çalışsanız dahi OEM key hangi sürüme aitse o kurulur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…