Çözüldü Anakarta güç gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
SAMSUN
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Bilişim Sistemleri
Anakartıma güç gelmiyor. Çalışmıyor hiçbir türlü. İki güç kaynağı ile denedim olmadı. Sorunu çözüme kavuşturamadım. CPU soketinde mi sorun var?

IMG_20220223_080352.jpg
IMG_20220223_080226.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun bulduk arkadaşlar ilgilendiniz için teşekkür ederim. MSI B460 Torpedo Intel i7 11700K desteklemiyor. Sorunu anakart değiştirerek çözdük.

Sorun işlemcide değilse anakartı servise göndermekten başka şansın yok gibi.
İşlemci fanını söktükten sonra anakartım arızalanmıştı, 12-13 gün servisten gelmesini bekledim.
Geldiğinde kırık komponent yenisi ile değiştirildi diyordu. Anakarta temas bile etmeden kırılabiliyorsa, senin anakarta ne olmuştur kim bilir.

Pinler düzgün gözüküyor anakarta takılan ATX güç bağlantı kablosunu tam oturtun aynı şekil işlemci için takılan güç kablosunuda.

O saydıkların buz dağının görünen kısmı, daha neleri var neleri.
Anakartı nereden aldığını biliyorsan orayı ara ve servis için kargolayacağını söyle, sana bir kargo kodu verecekler. Kod içerisinde adres bilgileri ve ücreti var. Yani hiç uğraşmadan sadece kargoya yollayarak halledebilirsin.

Sorun bulduk arkadaşlar ilgilendiniz için teşekkür ederim. MSI B460 Torpedo Intel i7 11700K desteklemiyor. Sorunu anakart değiştirerek çözdük.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı