Anakarta kısa devre yapmak zarar verir mi?

NuriBerk

Centipat
Daha fazla  
Şu anda uzay sistem kurdum yaklaşık 1 ay sonra kasa alacağım. Anakarta 1 ay boyunca kısa devre yaparak çalıştırmak zorundayım. Hemen hemen her gün en az 2 3 kez falan çalıştırırım. Bir sorun olur mu?

35 TL civarına kargo ile beraber alabiliyorum Trendyol'dan
Bu iş görür mü?
İş görür muhtemelen de yine de bir konu açın bence, marka olarak tam bilmediğim için bu tip kablolarda, bence foruma sorup o şekilde bakabilirsiniz.

Şu anda uzay sistem kurdum yaklaşık 1 ay sonra kasa alacağım. Anakarta 1 ay boyunca kısa devre yaparak çalıştırmak zorundayım. Hemen hemen her gün en az 2 3 kez falan çalıştırırım. Bir sorun olur mu?
Eski kasalardan sökülmüş açma-kapama veya reset tuşları kablolu şekilde olurlar. Ya da yakında bir mahalle bilgisayarcısı varsa hurda kasalardan henüz sökmediyse 1 tanesini 5-10 liraya isteyebilirsin.

Ben sistemlerimi her zaman masanın üstünde ya da kitaplık raflarında uzay montaj olarak çalıştırırım ve bu söz ettiğim kablolarla açarım:
Anakarttaki doğru pinlere dokunduğun sürece, anakartta devrelere değdirmedikçe ince uçlu bir tornavida ile açmak da sorun olmaz.

Son düzenleme:
Eski kasalardan sökülmüş açma-kapama veya reset tuşları kablolu şekilde olurlar. Ya da yakında bir mahalle bilgisayarcısı varsa hurda kasalardan sökmediysen 1 tanesini 5-10 liraya isteyebilirsin.

Ben sistemlerimi her zaman masanın üstünde ya da kitaplık raflarında ve uzay montaj olarak çalıştırırım ve bu söz ettiğim kablolarla açarım:
Anakarttaki doğru pinlere dokunduğun sürece, anakartta devrelere değdirmedikçe ince UCL'u bir tornavida ile açmak da sorun olmaz.

Anladım ben yanlış pinlere değerim korkusuyla ucuz bir açma kapama düğmesi almak istemiştim
Eski kasa veya mahalle bilgisayarcısı yok maalesef

Hayır sorun olmaz. Ancak kısa devre ile devam edebilirsiniz işleme. Ama uğraşmak sıkıcı olduğu için almanızda yarar var. Bİr süre idare edecektir. Zaten beğenilmiş ürün.

Anladım zaten 1 ay idare etsin beni yeterli

Yeni konular

Geri
Yukarı