Anakartı bozuk laptop nasıl değerlendirilir?

Yoga 700 cihazımda bir sıkıntı var ve bir türlü güç gelmiyor.

Adam şöyle dedi : "Çip değiştirilecek 3 tanesinden 2 tanesi uyumlu biri uyumsuz o yüzden değiştiremedim. "
Anakart arızalı kısaca.

Özellikleri :
İ7 6500U 2C 4T
940MX
Dokunmatik, FHD ekran
8GB RAM
240GB SSD

Ne yapmalıyım sizce?
İşlemci ve Ekran kartı çıkarılabilir ise onları çıkarıp satabilirsiniz. İyi para edebilirler. Bunun dışında batarya, ekran, RAM, SSD/HDD, klavye ve kasası sökülüp yedek veya ikinci el parça niyetine satılabilir. Bunlarla uğraşmaya değecekse yapılır.

İyi günler benim de bir sorum var pandemi başında laptopumu kapatırken dişlisi kırıldı yaklaşık iki hafta öyle kullandım ve ikinci hafta bilgisayar bir anda kapandı ve bir daha açılmadı usta anakart yanmış dedi değiştirirsen 2 bin bir de bir işlem daha dedi o da 600 TL ama olmama ihtimali çok yüksek yani kısacası ekran kartı değişmeme gerek var mı ya da başka bir çözüm yolu yeni bilgisayar almak dışında.
Bu arada bilgisayar: ASUS X54la Intel i3 Core işlemci.

Dişlisinin kırılması ile anakartın yanması arasında bir bağlantı olabilir mi bilmiyorum. Dişlisi derken tam olarak neresi ? Başka daha iyi bir bilgisayarcıya gidebilirsiniz. Ya da içini açıp , bağlantılarda bir sıkıntı var mı bakabilirsiniz. Youtube da bir sürü video var.

Aliexpressden anakart alabilirsiniz eğer gerçekten anakart sıkıntılı ise, ya da diğer sıkıntılı parçaları da . 1000 -1100 tl ye anakart bulma ihtimaliniz var.

Dişlisinin kırılması ile anakartın yanması arasında bir bağlantı olabilir mi bilmiyorum. Dişlisi derken tam olarak neresi ? Başka daha iyi bir bilgisayarcıya gidebilirsiniz. Ya da içini açıp , bağlantılarda bir sıkıntı var mı bakabilirsiniz. Youtube da bir sürü video var.
Ya annem temizlik yaparken bilgisayarı ekranın dan tutmuş ve bilgisayarn dişlilerin den biri kırılmıştı ama halen çalışıyodu bende kullanmaya devam ettim sonrası dediğim gibi ayrıca iki defa götürdük ikisi de anakart gg dedi

Bilemedim, ekran bağlantısı zarar görmüş olabilir, bu yuzden açılmıyor olabilir. Yetkili servise verin ve sadece neyin arızalı olduğunu öğrenin, yaptırmayın. Onlarda anakart derse ona göre kara veririsiniz.

Bilemedim, ekran bağlantısı zarar görmüş olabilir, bu yuzden açılmıyor olabilir. Yetkili servise verin ve sadece neyin arızalı olduğunu öğrenin, yaptırmayın. Onlarda anakart derse ona göre kara veririsiniz.
Hmm tm da yalnız bilgisayar hiç bir şekilde çalışmıyor yani şarj a taktiğimiz da ışık bile yanmıyor birde bilgisayarın garantisi dolmuş

Garantisi dolsa da , belli bir ücret karşılığında sorunun ne olduğunu buluyor yetkili servis. Örneğin anarkart arızası var diyorlar ve su kadar ücreti olur diyorlar, sen çok pahalıymış yaptıramayacağım diyebilirisn. Servis ücretini gözden çıkartıp sorunun kaynağını bence bulursanız daha net bir çözüme ulaşırsınız.

Garantisi dolsa da , belli bir ücret karşılığında sorunun ne olduğunu buluyor yetkili servis. Örneğin anarkart arızası var diyorlar ve su kadar ücreti olur diyorlar, sen çok pahalıymış yaptıramayacağım diyebilirisn. Servis ücretini gözden çıkartıp sorunun kaynağını bence bulursanız daha net bir çözüme ulaşırsınız.
Pki şu ikinci yöntemi uygulasam ( adamın bana dediğine göre ısı ile bı şeyi söküp yeniden veya yenisini takıcakar fiyat 600 TL)

Geri
Yukarı