Anakartı yanmış Laptoptan dosya kurtarma

Meiru

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar.
Ben yillardır 2011 model Casper Nirvana kullanıcı idim. Son yillarda emektar cok sikinti cikartti tamir tamir dayandik biraz fakat miladini doldurdu artik 3.kez anakarti yandi, yeni bir PC aldim ben de ancak eski bilgisayardaki onemli dosyalarimi kurtarmak istiyorum. Bunun icin bir hal çare var mıdir? Şimdiden teşekkurler.

Kişisel bilgiler anakarta depolanmaz. HDD veya SSD gibi birimlerde depolanır. Bu birimler format atılmadığı sürece (bazen format sonrası bile bulunabiliyor.) kaybolmaz. Bilgisayarınız elinizde ve açmaktan korkmuyorsanız içini açıp bu birimleri çıkartabilirsiniz. Ondan sonra dönüştürücü ile yeni bilgisayara bağlatabilirsiniz.

Arkadaşlar konu kilit dedim ama aklima yeni bir soru takıldi gören ve bilgi sahibi olanlar cevap verirlerse sevinirim: Benim harddiskin içerisinde yüksek olasilikla virüs taşiyan dosyalar olmasi muhtemel yeni bilgisayara takarsam bir problem olur mu? (Yeni konu açip forumu meşgul etmek istemedim)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı