Anakartım mATX hangi ekran kartları uyar?

Arda124

Hectopat
Arkadaşlar merhaba anakartım mATX bir anakart ve ben ekran kartı almayı düşünüyorum ama aldığım aldığım ekran kartı yerine oturmaz diye korkuyorum.

Ekran kartı yuvası neredeyse yan yana işlemci ile RAM'ler de çok yakın ben burada tek fanlı bir ekran kartımı kullanmalıyım? Ne yapmalıyım? Yazarsanız çok sevinirim.

Not: Almayı düşündüğüm kart RX 570 8 GB 256 Bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba anakartım mATX bir anakart ve ben ekran kartı almayı düşünüyorum ama aldığım aldığım ekran kartı yerine oturmaz diye korkuyorum.

Ekran kartı yuvası neredeyse yan yana işlemci ile RAM'ler de çok yakın ben burada tek fanlı bir ekran kartımı kullanmalıyım? Ne yapmalıyım? Yazarsanız çok sevinirim.

Not: Almayı düşündüğüm kart RX 570 8 GB 256 Bit.
Her ekran kartı olur. Sadece yeni nesil soğutma bloğu 2 slotuda geçen ekran kartları anakartın alt kısmına takılan kasa usb kablosunu engeller onun dışında uyumsuzluk sorunu yapmaz.

Her ekran kartı olur. Sadece yeni nesil soğutma bloğu 2 slotuda geçen ekran kartları anakartın alt kısmına takılan kasa usb kablosunu engeller onun dışında uyumsuzluk sorunu yapmaz.
Mesaja bir-ki artı eklemek istedim. Aslında önemli olan kasanızın hangi boyutlarda ekran kartları ile uyumlu olduğu, fakat RX570 her türlü sığar. Arkadaşın dediği gibi anakartın en altında ki kablolama zorlar fakat ekran kartını en son olarak takarsanız bir problem olmaz. Bir-iki parmak mesafe kalır psu ve gpu arasında kabloları psu'a bantlayabilirsiniz sürtme vs. bir durum olursa.

Mesaja bir-ki artı eklemek istedim. Aslında önemli olan kasanızın hangi boyutlarda ekran kartları ile uyumlu olduğu, fakat RX570 her türlü sığar. Arkadaşın dediği gibi anakartın en altında ki kablolama zorlar fakat ekran kartını en son olarak takarsanız bir problem olmaz. Bir-iki parmak mesafe kalır psu ve gpu arasında kabloları psu'a bantlayabilirsiniz sürtme vs. bir durum olursa.
Daha 1 hafta önce mAtx bir anakarta Rx 5700xt ve r5 2600x bir sistem topladım arkadaşıma, kasanın usb portlarını takmadım çünkü direkt fana temas ediyordu.

Daha 1 hafta önce mAtx bir anakarta Rx 5700xt ve r5 2600x bir sistem topladım arkadaşıma, kasanın usb portlarını takmadım çünkü direkt fana temas ediyordu.
Ben MSI B350M GP mATX anakart ile Armor 1070TI kullanıyorum, yeterli alan var. 5700XT çok kalın bir ekran kartı değil gibi duruyor. Anakart kaynaklı gibi.

Daha 1 hafta önce mATX bir anakarta RX 5700XT ve R5 2600X bir sistem topladım arkadaşıma, kasanın USB portlarını takmadım çünkü direkt fana temas ediyordu.

Eskiden ucuz kasaların içerisinde kablo gezdirmek imkansıza yakındı arka paneli hiç kullanamıyorduk. Fakat günümüzde ucuz kasalarda bile kablo gezdirmek için yuvalar mevcut. Ben 300 liralik ortalama bir kasa kullanıyorum kasamın içerisinde hava akışını engelleyecek hiç kablo yok. Kablolar ve bileşenler doğru sıralamayla monte edildiğinde sorun yaşanacağını sanmıyorum. Bütün USB bağlantılarımı yaptım ve sürtünme hiç yok. Kullandığım ekran kartı RX590.

Dosya Ekleri

• DSC_0022.JPG
    DSC_0022.JPG
    2 MB · Görüntüleme: 321
Ben MSI B350M GP mATX anakart ile Armor 1070TI kullanıyorum, yeterli alan var. 5700XT çok kalın bir ekran kartı değil gibi duruyor. Anakart kaynaklı gibi.
Rog Strix modeli kalın emin olabilirsin, mini atx mini atx'dir anakart kaynaklı değil. Ekran kartı soğutma bloğu neredeyse 3 slot.

Her ekran kartı olur. Sadece yeni nesil soğutma bloğu 2 slotuda geçen ekran kartları anakartın alt kısmına takılan kasa USB kablosunu engeller onun dışında uyumsuzluk sorunu yapmaz.

Anladım alakasız olacak fakat bir şey daha sormak istiyorum RX 570 Nitro 8 GB alsam darboğaz olur mu? Test videolarında falan darboğaz oluyordu. Ya da RX 570 8 GB düz versiyonunu mu almalıyım. Sistemim

İşlemci: R3 2200G

Anakart: ASUS Prime A320M-F mATX.

RAM: Apacer panther 2x8 3000 MHz.

PSU: Gamepower 500W.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı