Anakartın desteklediği donanımlar dikkate alınmalı mı?

Canefşan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar. Sistem toplarken gerekli tum donanimlari anakart destek listesinde yer alan donanimlardan mi secmeliyiz? Sadece bellek seciminde o listeyi dikkate alsak yeterli olmaz mi? Zira bir anakart begendim. Onerilen PSU'lardan sadece bir tanesi Türkiye'de mevcut. Fiyati ise 1200 TL. Ben bir PSU'ya 1200 lira verebilecek kadar zengin degilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM listesi dışındakileri dikkate almasanız da bir sorun olmaz. RAM konusunda da aslında önerilen dışı kullanılabilir çünkü o listede adı geçenler test edilmiş olanlar.

Merhaba arkadaslar. Sistem toplarken gerekli tum donanimlari anakart destek listesinde yer alan donanimlardan mi secmeliyiz? Sadece bellek seciminde o listeyi dikkate alsak yeterli olmaz mi? Zira bir anakart begendim. Onerilen PSU'lardan sadece bir tanesi Türkiye'de mevcut. Fiyati ise 1200 TL. Ben bir PSU'ya 1200 lira verebilecek kadar zengin degilim.
DDR teknolojisine ve desteklediği işlemcilere uygun olarak, bu parçalar ile birlikte yeterli bir herhangi marka PSU alırsanız sorun olmaz. Orada bahsedilenlerin mantığı şu: " Bu parçalar ile test ettik çalışıyor. Başka markalar ile denemedik."

Bellek listesi test yapılan bellekleri içeriyor orada yazmayanı aldığında çalışmayacağı anlamına gelmez ama diğer bilgiler desteklediği bileşenleri söylüyor Intel anakartla AMD işlemci kullanamazsın veya 7. nesil Intel anakart ile 8. nesil Intel işlemci kullanamazsın bu yüzden asıl dikkat etmen gereken işlemci uyumu desteklediği RAM hızı güç kaynağında dikkat etmen gereken sistemin kullanacağı toplam gücü ortalama bilmen gerekli bunun haricinde ekran kartı ve işlemci için yeterli güç kablolarına sahip mi bakman lazım 2x8 pin kullanan ekran kartı alırsın güç kaynağında yoktur ekstra masraf çıkar gibi gibi. Toplarken forumdan yardım istersen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Yardimlariniz icin tesekkur ediyorum arkadaslar.
DDR teknolojisine ve desteklediği işlemcilere uygun olarak, bu parçalar ile birlikte yeterli bir herhangi marka PSU alırsanız sorun olmaz. Orada bahsedilenlerin mantığı şu: " Bu parçalar ile test ettik çalışıyor. Başka markalar ile denemedik."
Merhaba. Anakart, piyasadaki matisse serisi amd islemcileri destekliyor, Ryzen 5 pro 2600 islemciyi destekliyor, fakat Ryzen 5 pro 3600 islemciyi destekledigine dair ibare yok. Bu islemciye piyasada da rastlamadim. Satisa cikmissa sa stokkarda yok. Bu sebepten mi destek listesinde yok, yoksa desteklenmiyor mu? Destekledigi islemcilerden yola cikarak Ryzen 5 pro 3600 islemciyi de destekler diyemez miyiz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı