Anakartın mikrofondaki cızırtı ile alakası var mı?

Henderson

Hectopat
Selamlar geçenlerde bir oyuncu kulaklığı almıştım. Aldığım zaman Discord üzerinde sesli sohbetlerimde belli bir vakitten sonra karşı tarafa sesim cızırtılı gitmeye başladı.
Ürünü değiştirdim yenisi geldi ama hala aynı cızırtı oluyor belli vakitten sonra acaba ne yapmalıyım veya çözümü var mı?

Anakart: DLL optiplex 790.
Kulaklığım: Rampage RM-K8 HAWKER USB 7.1 RGB Oyuncu Kulaklığı Fiyatları ve Özellikleri

Anakartınızın ses yongası ile alakalı olabilir. Eğer mikrofon basını açtıysanız o da yapabilir.
Mikrofon Bassı bende şöyle açık çünkü karşı tarafa sesim tam net gitmediğini söylüyorlardı bende bassa tik attım kapatırsam geçer mi diyorsunuz ?

Dosya Ekleri

• mikrofonbası.png
    mikrofonbası.png
    1,7 KB · Görüntüleme: 40
Değiştiği halde yine de aynısı oluyorsa evet anakartın ses yongasında bir sorun olabilir.

Hocam, bu kulaklık USB girişli. Yani içinde ses yongası var. Anakart ile alakası yok. Mikrofon ayarlarını kontrol edin. Başka bir USB port ile deneyin.

Hocam, bu kulaklık USB girişli. Yani içinde ses yongası var. Anakart ile alakası yok. Mikrofon ayarlarını kontrol edin. Başka bir USB port ile deneyin.
Hocam usb portunu değiştirdim yine belli bir süre sonra cızırtıya dönüyor gir çık yapınca düzeliyor.
Mikrofon bası tiki kaldırıp tekrar deneyin bakalım.
Hocam bassı kapatınca sesim çok boğuk diyor karşıya bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı