Anakartın SATA desteği nasıl öğrenilir?

Calipso

Decapat
ASUS TP501UB CJ045T marka var. Orjinal HDD'si bozuldu. Bozulan HDD yerine SATA3 SSD sipariş verdim. Bozulan hard disk markası HGST HTS545050A7E680 500 GB 5400RPM 6.0GB/s. Sizce SATA3 mü 2 mi? Anakartın altında bir de M.2 SATA3 128 GB port bulunuyor. Daha pahalı diye onu almamıştım. Şimdi bu hard disk yuvası SATA 3 mü oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Edilebiliyor diye biliyorum ama içerisinde çok da önemli birşey yoksa tamir masrafı sıfır fiyat masrafı ile kafa kafaya geliyor. Yani içerisinde milyon dolarlık dosyalar bulunmayan HDD leri tamire vermenin pek de bir mantığı kalmadı artık.

SSD siparişim geldi. Bozulan HDD yuvasına taktım. Bu çıkardığım bozuk HDD'yi tamir edebilirler mi? Markası HGST HTS545050A7E680 500 Gb.
Tamir yapan yerler ve fakat ne kadar verimli olur onun hakkında net bir şey diyemem ki zaten tamirini pahalı yapıyorlar içinde çok önemli verin yoksa hiç tamire gerek yok. Birde Dolar üzerinden yapılıyor tamiri :))

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı