Anakartta çizik olması

YiğitB

Hectopat
Daha fazla  
Cümleten kolay gelsin. Bugün bilgisayarımın iç dış temizliğini yapıyordum. Ekran kartım baya bir kirlenmişti slottan sökmek istedim. Kartın çıkması için gerekli olan pini elimle yittim açılmadı. Bende bir cisim yardımı ile denedim açıldı ama plastikten kayıp anakarta temas etti. Ufak bir çizik meydana geldi. Daha sonra montajımı bitirdim açtım PC'yi şuan sorun yok gibi görünüyor ama ben tereddütteyim. Resimlere bakarak bana sorun hakkında açıklama yapabilirseniz sevinirim. Hayırlı akşamlar.

R0VEza.jpg
p0ovQq.jpg
2rkv3L.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle sorun olmaz, çünkü çizik yüzeysel. Tehlikeli olması için çiziğin dış kaplamayı geçip devre yollarına hasar vermesi gerekir. Gönül rahatlığı ile kullanmaya devam :)

Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Günümüzde anakartlar gayet sağlam üretiliyor. Çok aşırıya kaçılmamak şartıyla ufak tefek darbeler, çizikler anakarta kolay kolay zarar vermez .

Anakart üzerindeki iletim olan yollara zarar verseydin iletimi kesmiş olurdun çalışmazdı, gerçi en kötü oraya iletim için lehim yapardın. Ama şuan hiç bir sıkıntı olmaz. Rahat rahat kullanmaya devam edebilirsin. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı