Anakartta CPU Işığı Yanıyor PC Açılmıyor

Yorum için teşekkürler....

Bilgisayar normal bir şekilde açılıyor tüm işleyiş doğru ama ekrana görüntü gelmiyor...

VGA'da olduğunu düşünmüyorum ama eve gidince yedek bir tane daha var onu deneyeceğim...

Fakat anakart üzerinde yanan CPU ışığı (kırmızı) onla bir alakası olduğunu yönünde ama neden yanıyor sorun nedir bilmiyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla bir ihtimal daha var bunuda deneyin ama sanmam dediklerimi aynen sırasıyla yapınız.

1- Kasanın power kablosunu çıkartın yani elektirikden tamamen kesin.
2- Bu halde açma kapama tuşuna 4-5 defa basın amaç içindeki elektiriği tüketmek.
3- 4 Pin kablosunu çıkarın (işlemcinin oradaki kablo) ve elektiriğe bağlayın
4- açma kapama tuşuna basılı tutun kasa açılacak ama görüntü olmayacak.
5- ortalama 3 dakika sonra elektiriği aniden kesin
6- 4 pin takın beklemeden güç tuşuna basın.

Tepki vermiyorsa sorununuz anakart ile alakalıdır. Ama benim ilk dediğimi hdmı ya da vga hangısını kullanıyorsanız degıstırıp deneyın olmazsa ıkıncı lısteledıgım seyı yapın sonuc almıyorsa sıkıntınız anakart ile alakalıdır sakın ram falan değiştirmeyin boşa masraf yapmayın.

Her iki dediğinizi de harfi harfine uygulayacağım. Ekstra bi bilgi vermek istiyorum işlemcinin yerini control ederken soketteki ince tellerden 2-3 tanesi hafif eğrirmişti. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi gerçi birkaç teli yamuk olup bilgisayarı açılan var forum sayfalarından edindiğim bilgiye göre.

Sistemi belirtin.

Bu arada ekleyeyim anakartım bu:
MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz

Bunların hepsini denedim olmadı ve İşlemcinin soketine baktığım zaman birkaç tanesini yamuk olduğunu gördüm. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı