Anakartta elektrik var ama PC açılmıyor

zgisisty

Yoctopat
Daha fazla  
Geçen gün PC'yi kapatıp dışarıya çıktım. Eve geldiğimde açma düğmesine bastığımda bilgisayar açılıyor ama monitöre görüntü gelmiyordu. Bilgisayarı kapatıp tekrar açacaktım lakin kapattığımda bir daha asla açılmadı, herhangi hareketlenme olmadı. Anakarta baktığımda yeşil lambası yanıyor. PSU'yu kontrol ettim onda da sorun yok. PC iç donanımları hakkında fazla bilgim yok ama YouTube'dan başka pclerin içine baktığımda benimkiyle tamamen aynı olduğunu fark ettim. Tüm kabloları da çıkardım geri taktım, belki statik enerjidir deyip enerji kablosunu çıkarıp açma düğmesine basılı tuttum vb ama asla bir hareket olmadı.

Bir çok sebebi olabilir. Ne kadardır kullanıyorsunuz, sistem özekllikleri vs. yazmamışsınız. Ekran kartını çıkartıp varsa işlemcinizde grafik birimi, sistemi açmayı denediniz mi ?

İlk öncelikle onboard görüntü almayı deneyin. Sonrasında var ise farklı bir PSU ile açmayı deneyin. Uzay montaj yaparak tek tek bütün donanımları deneyin.

Power kablosunu çıkarıp kasanın açma tusuna birkaç saniye basılı tutup ardından Power kablosunu takıp açmayı deneyin bir de.

Birçok sebebi olabilir. Ne kadardır kullanıyorsunuz, sistem özekllikleri vs. yazmamışsınız. Ekran kartını çıkartıp varsa işlemcinizde grafik birimi, sistemi açmayı denediniz mi?

Ekran kartını vb. çıkartmayı denemedim belki bir sorun olur diye. Aslında bu daha önceden de olmuştu. Olduğunda Power SW tuşunu çıkar tak yaptığımda düzelmişti. PC rahat 3 senedir bende. Ve dediğim gibi sistem bilgim olmadığı için ne olduğunu bilmiyorum ama görseller ne kadar işe yarar bilmemekle beraber bırakıyorum.
8772258A-06EA-4606-A9BB-11E628AEEA7B.jpeg
1F63D298-4C81-452B-B100-42F749F7322E.jpeg

Ekran kartını vb. çıkartmayı denemedim belki bir sorun olur diye. Aslında bu daha önceden de olmuştu. Olduğunda Power SW tuşunu çıkar tak yaptığımda düzelmişti. PC rahat 3 senedir bende. Ve dediğim gibi sistem bilgim olmadığı için ne olduğunu bilmiyorum ama görseller ne kadar işe yarar bilmemekle beraber bırakıyorum.Eki Görüntüle 1654733Eki Görüntüle 1654731
Madem böyle bir sorun oldu önceden, sadece Pw Switch’i tornavida ile kısa devre yaptırıp, sisteminizi manuel başlatmayı deneyebilirsiniz. İlk deneme bu olabilir ama diğer çözümleri ve ekran kartsız sistemi başlatmayı deneyebilirsiniz çünkü sisteminizde anlattığınıza göre bir kaç farklı sorunda olabilir.

Geri
Yukarı