Anakartta sürekli yanan beyaz ışık

Anakarttaki Debug LED renkleri markaya göre değişiyor. Marka ASUS ise şöyle olabilir:
Turuncu/sarı: dram.
Kırmızı: CPU.
Beyaz: GPU.
Yeşil: Boot aşaması.

Siz tam modeli veya LED'lerin yanında yazanı söylediğinizde anlarız.

Anakartım ASUS B560M-E beyaz ışık PC'yi açtığımda yanıyor açıldıktan sonra reset atıyorum düzeliyor ertesi gün açtığımda yine beyaz ışık yanıyor bir bilginiz var mı acaba bu konu hakkında?

Anakartım ASUS B560M-E beyaz ışık PC'yi açtığımda yanıyor açıldıktan sonra reset atıyorum düzeliyor ertesi gün açtığımda yine beyaz ışık yanıyor bir bilginiz var mı acaba bu konu hakkında?
Kartın kılavuzuna baktım. Onda da beyaz LED GPU debug LED'i olarak geçiyor. Bahsettiğiniz olay bende de bir süre oldu. Sonra bunun ekran kartının monitörü algılayamadan bilgisayarın açıldığı zamanlarda olduğunu fark ettim. Bir dahaki sefere bilgisayarın güç düğmesine basmadan monitörü açıp sonra kasayı açmanızı tavsiye ederim. Tahminim doğruysa bir daha beyaz LED yanmayacak.

Hatta tahmini güçlendirmek için bir tavsiyem daha var. Beyaz LED yanarken PC açıldığında herhangi bir GPU benchmark veya stres testi çalıştırmayı veya oyun oynamayı deneyin. Muhtemelen hiçbir sorun olmadan çalışmaya devam edecektir. Bende de öyle oluyordu.

Geri
Yukarı