Anakarttaki VGA portu ile 2. ekran kullanılabilir mi?

• Konuyu başlatan Ozx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 359

Ozx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. İşlemcimin ekran kartını kullanıyorum. Kasanın arkasında bir HDMI ve bir tanede VGA çıkış var. Halihazırda HDMI'dan monitörun HDMI girişine bağlı.

İkinci bir monitörüm var. Onun hem HDMI hem de VGA girişi mevcud. Kasanın arkasındaki boşta olan VGA'dan ikinci monitorun VGA sına bağlasam ikili mönitör kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ki işlemcinin kendi dahili GPU'su varsa anakarttan da görüntü alırsınız, o monitör görüntü oluşturucu olarak işlemciyi kullanır. Ama işlemcinizde dahili GPU yoksa harici GPU anakart üzerinden görüntü vermez.

Eğer ki işlemcinin kendi dahili GPU'su varsa anakarttan da görüntü alırsınız, o monitör görüntü oluşturucu olarak işlemciyi kullanır. Ama işlemcinizde dahili GPU yoksa harici GPU anakart üzerinden görüntü vermez.

Hocam konu sahibinin ekran kartı yok zaten 2 görüntüyü de dahili grafikten alacak. Sizin dediğiniz ise olmuyor diye biliyorum, yani hem dahili hem de harici GPU ile ayrı ayrı görüntü alınamıyor diye biliyorum. Mobil sistemlerde mümkün olabilir ama masaüstü PC'lerde çalışmıyor.( Bende çalışmamıştı.)

Hocam konu sahibinin ekran kartı yok zaten 2 görüntüyü de dahili grafikten alacak. Sizin dediğiniz ise olmuyor diye biliyorum, yani hem dahili hem de harici GPU ile ayrı ayrı görüntü alınamıyor diye biliyorum. Mobil sistemlerde mümkün olabilir ama masaüstü PC'lerde çalışmıyor.( bende çalışmamıştı.)

Öncelikle apu olduğuna dikkat etmemişim kusura bakmayın.
Anakart üzerinden ayar yaparak kullanıyor, şahsen ben öyle kullanıyorum. Anakart ve GPU'dan ayrı görüntü alıyorum.

Cevaplar icin tsk ederim. Baslikta anakart demisim yalnis yazmisim. Anakartimda ekran karti yok. Islemcimde var. Onu kullaniyorum. Kasanin arkasinda hdmi cikisindan hdmi monitore bagliyorum. Ekrani bolup bir monitor daha kullanmak istedim. Kasanin arkasinda baska hdmi cikisi yok. Ama vga var. Baska monitorde de vga girisim var.
Baslikta yanlis belirtmisim..

Geri
Yukarı