Android bana göre özgürlük

Şu dönemde telefon değiştirmem gerekirse iPhone alır mıyım peki? Eğer aylık 8-9 bin TL gelirim yok ise aklımın ucundan bile geçmez.

Ben bunu anlatmıştım... APK yüklemezseniz ve sadece Google Play Protect onaylı uygulamaları indirirseniz Android'e virüs girmesi mümkün değil.
Kesinlikle küçük bir dikkat ile böyle bir şans kalmıyor zaten. Kaldi ki Windows'a virüs girince Microsoft mu suçlu oluyor yoksa kullanıcı mı? Aynı mantık bana göre olay kullanıcıda bitiyor ki Android bakımından bilmeyen için dışarıdan uygulama yüklememek yeterli.

Google bir iş yaparken A kişi B kişi diye ayırmaz bence her yazılıma göre, istediği sonuca ulaşana kadar cabalar yani bir İphone'nın nerede olduğunu bilmek için Google'nın buna gücünün yetmeyeceğini düşünmek sacma olur bence.

Ayrıca bana bu güne kadar hiç o tarz bir sms gelmedi. Başka gelen varsa söylesin..
Google'ın bunu çabaladığına bende varım fakat takip ettiğini en azından bir Android telefon kadar takip edebileceğini sanmıyorum.

Bana çok sık geldiği için bir şekilde takip ettiğini düşünüyorum. Belki de bilmeden buna ayarlar ile ben izin vermiş olabilirim ama sanmıyorum çünkü izin vermiş olsam bile konumun sürekli kapalıydı.
Dünyanın en büyük hack skandallarindan birinin Icloud olduğununun farkindasinizdir umarim.
Ünlülerin neredeyse hepsinin iPhone kullandığını herkes biliyor. Normal bir hacker senin bilgilerini çalarak sana ancak 200-300 dolarlık bir şantaj yapabilir fakat ünlü birine yapacağı şantaj daha büyük meblağlarda olur. Buradaki güvenlik standardını anlamanın tek yolu bence aynı kişiye iki depolama alanını da hacklemesini istenmesi ve bununla ilgili süre tutulması. Yoksa bunun içinden çıkamayabiliriz gibi :)

Hocam olay kimin kullandığı değil. Sonuçta Apple'ın mottosu güvenlik değil mi? O zaman o skandalların birden fazla olmaması gerekiyor. Bu mantıkla dünyanın yarısından fazlası Windows kullanıyor diye Windows açıklarını yok saymamız gerekmez mi?

Geri
Yukarı