Rehber Android Cihazlarda Uygulamaları SD Karta Taşıma

Rehber Nasıl Olmuş?

• Açıklayıcı ve Güzel Bir Biçimde Anlatılmış

Oy: 8 80,0%
  • Çok Karışık ve Kafa Karıştırıcı Şekilde Anlatılmış.

Oy: 2 20,0%

• Oy verenlerin toplamı
    10

Birisi

Kilopat
Makaleler
11
Yer
İstanbul
Arkadaşlar eğer android cihazınızın hafızası azalıyorsa bir SD kart takıp arttırabilirsiniz. Android cihazınızda çoğunlukla uygulamalar en fala yeri kaplıyor. SD kartı android cihazınıza taktıktan sonra uygulamaları SD karta aktarmak için aşağıda yazacağım adımları android cihazınızda uygulayın. (Bazı android cihazlarda yapamayabilirsiniz. Nokia X'te büyük ihtimalle olmayacaktır.) Bazı cihazların android sürümü farklı olduğu için bu program ile rehberi hazırlamayı düşündüm.
  1. Android cihazınıza Clen Master uygulamasını yükleyin.
  2. Clean Master uygulamasını çalıştırıp sağ altta gördüğünüz uygulama yöneticisi butonuna tıklayın.
  3. Ekranı sağa kaydırıp taşı kımsına getirin ve SD kartınıza taşımak istediğiniz uygulamayı işaretleyin.
  4. Karşınıza bellek kartına taşı diye bir buton çıkacak. Butona tıklayın.
  5. Karşınıza gelen ekrandan SD karta taşı butonuna tıkladıktan sonra işlemin bitmesini bekleyin.

Xperia Z2 de üzgünüz aygıtınız bu özelliği desteklemiyor hatası veriyor. :(

Benim telefonum rootlu olduğu için GL to SD uygulamasında geçiriyorum. Telefonuna anca root atarak öyle işlemleri yapabilirsin o da garanti götürüyor. Ama sonra stock rom yükleyip telefonunu fabrika ayarlarına dönüştürürsen telefonun eskisi gibi oluyor. Garantisi öyle geri geliyor diyorlar. Ama kesin bilmiyorum. Sana kalmış birşey.

cihaz depolama alanınızve dahili kartınız aynı bu yüzden taşımaya gerek yok diyor napabilirim

cihaz depolama alanınızve dahili kartınız aynı bu yüzden taşımaya gerek yok diyor napabilirim
Yapman gerekeni program söylemiş zaten. Ekstra bir şey yapmana gerek yok.

Uygulamaları SD karta taşımak için telefonda ROOT yetkisi olması gerekir.
Uygulamaları SD karta taşımak, uygulamalarda performans kaybına sebep olabilir.
Dahili hafızası yüksek olan cihazlarda bu işleme gerek yoktur. Dahili hafızanız 4 GB ya da 8 GB ise bu işleme başvurabilirsiniz. 16 GB ve üstü için bu işlem pek gerekli değil.

Bildiğim kadarıyla uygulamaları SD karta taşımak, %100 hafıza kazancı sağlamıyor. Uygulamanın sadece verilerini taşıyor. Uygulamanın ana dosyası sistemde kalıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı