Android Cihazların Ramlerini Arttırma ?

Artırılabilir fakat! Hiçbir üretici firma bunu göze almaz sebebi dikkat ediliyorsa bir telefon çıktı kullanıcı daha telefonun özelliklerini tam anlayamadan bir bakıyorsun yeni bir model çıkmış. Bu durumda bu kadar basit olan bir işlemi hiçbir firma göze alıp uygulamaz. İnsanlarımızda kompleks var daha telefonu alalı belki birkaç ay oldu arkadaşı yeni versiyon olan cihazı aldı vay ben ondan geri kaldım hemen cihazı satayım onun aldığından daha üstün özellikli bir telefonu alayım düşüncesi maalesef bir çoğumuzda var. İşte firmalar bunu bildiğinden kesinlikle böyle bir değişikliği cihaza uygulamazlar. Yoksa olmaz diye bir şey yok. Zamanımız teknoloji cağı bu kadar basit bir şeyi firma isterse yapar!!!!! Dediğim gibi isterse.

Bu konuda Motorola firması bir adım atmış durumda. Motorola proje kapsamında Phonebloks isimli yapboz telefon gövde fikrinin kurucusu Hollandalı tasarımcı Dave Hakkens ile birlikte çalışıyor. Projenin detaylarına https://phonebloks.com/ adresinden bakabilirsiniz.

Bence gayet güzel bir proje. Ram yetmiyor dediğiniz anda ram bloğunu çıkarıp daha yüksek kapasite ram bloğu takarak upgrade yapabilme ihtimali bile güzel. Videosu da aşağıda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı