Android için en iyi antivirüs programı hangisi?

Bence bir virüs tarayıcıya gerek yok her apk yüklemesseniz her linke tıklamassanız birşey olmaz şüphelenilen zamanlarda indirip tarama yapıp geri silmenizi tavsiye ederim.

Malwarebytes ve Kaspersky var ama genelde telefonda çok lazım olmuyor.

En iyi antivirus beyniniz. Gidip de her yerden APK indirmeyin, dikkatli olun. Eger cok suphelenirseniz VirusTotal'dan taratabilirsiniz.

Bence bir virüs tarayıcıya gerek yok her apk yüklemesseniz her linke tıklamassanız birşey olmaz şüphelenilen zamanlarda indirip tarama yapıp geri silmenizi tavsiye ederim.
Bende telefonda çok lazım olmayacağını düşünüyorum ama sonuçta Pc kadar olmasada telefonunda internetini kullanıyoruz ve internete bağlı olan uygulamalarını. (Discord, chrome, Whatsup, Telegram vs)

Telegramda bir durum başıma geldi, belki virüsten kaynaklı değildir ama bu tip tedbir almayı doğru buldum.Grubun birinde tartıştığım birisi telegramdam hesabıma saldırı başlattı. Bir anda onlarca mesaj gelmeye başladı hesaba, durdurulmuyor da. Sanki farklı kanallara da üyelik yaptırdı falan. Telefon kilitlendi gelen mesajlardan ötürü. Bir süre hesaba giremedim. Sonradan girip baktığımda hiçbir şey gözükmüyordu. Attığı mesajlarda silinmiş gözüküyor. Basit bir saldırıydı falan. Antivirüs bunu engellemez biliyorum ama o gibi durumlarda otomatik bir şey inebilir telefona. Sonuçta bankacılık işlemlerinden tutunda sosyal medyalara kadar her şeyi telefondan da yapıyoruz. En az pc kadar önemlidir diye düşünüyorum.

Kullandığınız, memnun olduğunuz, en az kastıran ve sürekli databankını güncelleyen önerebileceğiniz bir antivirüs programı var mı?

Ben Kaspersky kullanıyorum.
Kasma falan yaptırmıyor fakat ne kadar güvenilir bilmem yani PC'deki Database'yi kullanamayacağı için bunun içinde özel database yazılmalı buna ne kadar uğraşılmıştır bilmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı