Google Play'de en az Android 9 veya 10 isteyen uygulama var mı?

heathrow

Hectopat
Makaleler
4
Merhaba,

Pek çok iPhone kullanıcısı belli bir yerden sonra telefonunu güncellemeyi bırakır, tercihini bu yönde kullanır. Güncellemeye devam edenler de vardır.

Mesela iOS 12 son sürümde kalan iPhone 6S kullanıcısı. Son sürümde yazılım stabildir. Şarjı iyi gider. Hatalar azdır.

Ama bu kullanıcı zaman geçtikçe bazı uygulamaları kullanamaz. Çünkü bazı uygulamalar en az iOS 13 ya da iOS 14 ister. Yani Apple, kullanıcıyı yazılım güncellemeye zorlar.

Android'de böyle değil. Ancak merak ettiğim Apple'da olduğu gibi en az Android 10 ya da 9 isteyen uygulamalar var mıdır Google Play Store'da?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdilik en az Android 9-10 isteyen uygulamalar çok yoktur, Android sürümü yükselmeye başladıkça eski Android sürümleri için destek kesilmeye başlar.
Mesela şimdi Google Telefon uygulaması en az Android 7 istiyor, Android sürüm güncellemeleri geldikçe bu 8-9-10'a doğru çıkmaya başlayabilir. Tabii bunun için daha erken.

Şimdilik en az Android 9-10 isteyen uygulamalar çok yoktur, Android sürümü yükselmeye başladıkça eski Android sürümleri için destek kesilmeye başlar.
Mesela şimdi Google Telefon uygulaması en az Android 7 istiyor, Android sürüm güncellemeleri geldikçe bu 8-9-10'a doğru çıkmaya başlayabilir. Tabii bunun için daha erken.
Evet, aynen. Mesela WhatsApp da desteği kesiyor. Telefon yenilemeye zorluyor insanı. Bu arada, Google Telefon uygulaması ne işe yarıyor, hocam? Stock olarak telefonun kendisinde bir telefon uygulaması yok mu?

Stok olarak telefon uygulaması var telefonlarda tabii. Ben stok uygulamayı pek sevmiyorum, bu yüzden Google Telefon indirdim. Arayüzü vb. daha güzel bence.
Google Telefon en az Android 7 istese de Android 7 bir telefonda Play Store'da olmayabiliyor. APK indirmeye çalıştığınızda da hata verebiliyor mesela.

Stok olarak telefon uygulaması var telefonlarda tabii. Ben stok uygulamayı pek sevmiyorum, bu yüzden Google Telefon indirdim. Arayüzü vb. daha güzel bence.
Google Telefon en az Android 7 istese de Android 7 bir telefonda Play Store'da olmayabiliyor. APK indirmeye çalıştığınızda da hata verebiliyor mesela.
Üçkağıtçılar. Ona bile izin vermiyorlar, demek ki. Hepsinin cebimizde gözü var. Apple, Samsung, Huawei fark etmez. iOS ya da Android fark etmez.

Yani hocam bu da bir strateji. Şu anda Play Store'da çoğu uygulama en düşük Android 5.1 & Android 6.0 sürümünü destekliyor. Günümüzde Android 12 çıktığını düşünürsek programların çoğu 6-7 sürüm eskiye kadar desteği olmuş oluyor.

Yani hocam bu da bir strateji. Şu anda Play Store'da çoğu uygulama en düşük Android 5.1 & Android 6.0 sürümünü destekliyor. Günümüzde Android 12 çıktığını düşünürsek programların çoğu 6-7 sürüm eskiye kadar desteği olmuş oluyor.
Haklısınız. Teşekkür ederim değerli görüşlerinizi paylaştığınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı