Android oyunların dosyaları nerede?

İşletim sistemi
Android

Mentor v2

Centipat
Yer
Bingöl/Artvin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar telefonumdan tabletime Black Desert mobil in dosyaları ile birlikte atmak istiyorum. Ama sadece uygulamanın APK'sini atabiliyorum. Oyunun tüm dosyaları ile gönderme yöntemi var mı?

Android/Data veya Android/Obb altinda olabilir. Google, bu klasorlere erisimi kapatacakti diye biliyorum ama ileriki Android surumleri icindi sanirim.

Android/Data veya Android/Obb altinda olabilir. Google, bu klasorlere erisimi kapatacakti diye biliyorum ama ileriki Android surumleri icindi sanirim.
Android 11 sonrasında erişim kapandı ama Cx Dosya Gezgini ile o klasörlere erişim sağlanabiliyor. Eğer oyunum obb dosyalarını kurması gerekiyorsa obb klasörüne erişip oraya dosya transferi yapabilir. Eğer apk kurması gerekiyorsa ama cihaz apk kurulumuna izin vermiyor veya kurulum başarısız oluyorsa(ben daha önce denedim ama yapamadım) telefonun ana dizinine inip data/app/ klasörüne girmesi gerekiyor. Orada uygulamanın paket ismine göre
Screenshot_2023-09-24-13-16-36-446_com.miui.securitycenter.jpg
klasörü açtıktan sonra apk ve onunla aynı dizine "manifest" dosyasıydı galiba adını tam hatırlamıyorum ne işe yaradığını bilmediğim bir dosya atmanız veya oluşturmanız gerekiyor. *Düzenleme* Sonradan girdim ve kontrol ettim, manifest dosyası değil "lib" adında bir klasör olması gerekiyor. Aşağıda ekran görüntülerini bulabilirsiniz.* Apk dosyasını paket yükleyici ile kurarsanız otomatik olarak o dosya oluşuyor ama paket yükleyici ile kurulum başarısız oluyorsa takip edebileceğiniz bu yolda kendiniz oluşturmalısınız. Bazı uygulamalar sadece klasörün içinde apk olacak şekilde de çalışabiliyor ama hava durumu gibi uygulamalarda görmüştüm bu durumu. Tam bilmediğim için spoiler olarak işaretledim.
Daha detaylı bilenler varsa anlatırsa sevinirim. Ben de öğrenmiş olurum. Asıl konunun cevabını da vereyim, harici yüklenen uygulamalar data/app klasöründe, sistem uygulamaları ise system/app klasöründe saklanıyor. Her uygulamanın kendisine ait klasörü var ve klasörün içinde apk dosyası bulunuyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-09-24-13-27-26-080_com.cxinventor.file.explorer.jpg
    Screenshot_2023-09-24-13-27-26-080_com.cxinventor.file.explorer.jpg
    20,9 KB · Görüntüleme: 77
  • Screenshot_2023-09-24-13-27-29-010_com.cxinventor.file.explorer.jpg
    Screenshot_2023-09-24-13-27-29-010_com.cxinventor.file.explorer.jpg
    19,1 KB · Görüntüleme: 61
  • Screenshot_2023-09-24-13-27-32-081_com.cxinventor.file.explorer.jpg
    Screenshot_2023-09-24-13-27-32-081_com.cxinventor.file.explorer.jpg
    24,8 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:

Geri