Android Studio kolay veri aktarma kodu

277726

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar Mobil'e quiz uygulaması yaptım. Başlangıçta edittext ile isim soruyorum. Bu girilen ismi diğer sayfalara kolay yoldan nasıl taşıyabilirim? Sadece textwiew şeklinde gösterilecek ama 6-7 tane yerde gözükecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
bu arada @bitwise dediği yöntem daha sağlıklı haberin olsun. Bu tek kişi çalışırken kolaylık olması açısından kullanılıyor genelde.

Intent ile activity degisiminde data gonderebilirsin.
Ya da singleton data objesi tutarsin.

İnternetten böyle bir kod buldum şu an çalışıyor uygulamamda ama ne işe yaradığı hakkında bir bilgim yok. Sanırım sizin dediğiniz static kodlara benziyor? Belki de string.xml'de tuttuğum sorularım hakkında bir datadır?

Dosya Ekleri

• kod dizisi.jpg
    kod dizisi.jpg
    102,5 KB · Görüntüleme: 81
Bak en basitinden anlatıyorum.

Java:
public class araba{
    static int hız;

}
public class ucak{
    hız = 150;

}

Bir sınıfta değişkeni tanımladık. Bu değişkenin başına static ifadesini koyarsak değişkeni istediğimiz her yerden çağırabiliriz. Giriş bölümünde static String ad = ad.gettext.toString;
yaparsan eğer soru aktivitesinde isimtext.settext(ad); dediğin anda alt+enter yapıp import ediyorsun ve girişteki isim geliyor.

Aslında attığım sayfa da güzelce açıklıyordu ama anlamışsındır umarım.

Bak en basitinden anlatıyorum.

Java:
public class araba{
    static int hız;

}
public class ucak{
    hız = 150;

}

Bir sınıfta değişkeni tanımladık. Bu değişkenin başına static ifadesini koyarsak değişkeni istediğimiz her yerden çağırabiliriz. Giriş bölümünde static String ad = ad.gettext.toString;
yaparsan eğer soru aktivitesinde isimtext.settext(ad); dediğin anda alt+enter yapıp import ediyorsun ve girişteki isim geliyor.

Aslında attığım sayfa da güzelce açıklıyordu ama anlamışsındır umarım.
Başta kullandığım editText ile isim alıyorum ama dediğiniz kodlarda editText ile alakalı bir kod göremedim. Static az da olsa anladım aslında ama hala kafam karışık.

Geri
Yukarı