Android telefonda ekran kararması nasıl önlenir?

Ayarlarda hakkında kısmında derleme numarasına 10 kere falan basıp geliştirici seçeneklerini aç. Sonra geliştirici seçeneklerinde uyanık kal gibi bir şey olacak. Onu açtığında kapanmaması lazım.
İngilizce kullandığım için Türkçede tam olarak ne yazıyor bilmiyorum.
Bu uygulamayı da kullanabilirsin.

Ayarlarda ekran seçeneğinini bulduktan sonra uyku seçeneğini bulun orada "... saniye hareketsizlikten sonra kapat." gibi bir seçenek vardır onu asla olarak seçerseniz siz kapatmadan asla kapanmayacaktır.

Ayarlarda ekran seçeneğinini bulduktan sonra uyku seçeneğini bulun. Orada "... saniye hareketsizlikten sonra kapat." gibi bir seçenek vardır. Onu asla olarak seçerseniz siz kapatmadan asla kapanmayacaktır.
Hiç o ayarı kullandınız mı? Şu ana kadar orada asla yazanı hiç görmedim ben. Öyle bir şey olsa geliştirici ayarlarına koyacaklarını da sanmıyorum. 10 yada 30 dakika gördüm en fazla.

Hiç o ayarı kullandınız mı? Şu ana kadar orada asla yazanı hiç görmedim ben. Öyle bir şey olsa geliştirici ayarlarına koyacaklarını da sanmıyorum. 10 yada 30 dakika gördüm en fazla.
Kullandım

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-06-05-00-33-38-182_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-06-05-00-33-38-182_com.android.settings.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 42
Telefondan telefona değişebilir genel olarak
Ayarlardan/Ekran/Ekran zaman aşımını sınırsız yapın.
Sınırsız seçeneği yoksa telefonunuz belli bir süre sonra yine kapanacaktır.
Android için uyku modu engelleme uygulaması lazım.

Caffeine
Caffeine, otomatik olarak veya manuel olarak uyku, kilitleme veya ekran kararmasını önleyen Android cihazlar için ücretsiz bir uygulamadır.

Güç tasarrufu modları mobil cihazlarda önemlidir, çünkü bu modlar aktifken pili korurlar. Bu bir yandan çok kullanışlı, ancak başka durumlarda o kadar kullanışlı değil.

Örneğin WhatsApp veya Facebook Messenger gibi sohbet uygulamalarını kullanın. Bir dakika yazmazsanız, aygıtınız nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak güç tasarrufu durumuna girer.

Bir USB kablo kullanarak bir bilgisayara veya AC şarj cihazına bağladığınızda da aynı durum olabilir.

Caffeine
Caffeine, Android cihazların ekran kararması, uyku moduna geçmesi ve ekranın kilitlenmesi gibi sorunları çözmek için tasarlanmıştır. Bu ücretsiz uygulama, Android cihazlarda uyku modlarını manuel veya otomatik olarak engelleyebilir.

Belirli uygulamalar çalıştığında uyku modunu devre dışı bırakma
Otomatikleştirilmiş seçenekler ayrıca, cihazda belirli uygulamalar çalıştırıldığında ve cihaz bir USB kablosuyla bağlandığında uyku modunu devre dışı bırakmayı sağlar. Bu özelliği gerçekten kullanım açısından çok avantaj sağlar. Her durum için ekran kararmasını engellemek istemiyorsanız bu seçenek sizin için iyi olacaktır.

Muhtemelen Caffeine’in sunduğu en ilginç seçenek, bireysel uygulamalar için işlevsellik sağlayabilmenizdir. Bu, temel olarak, seçilen uygulamalardan biri etkin olmadığı sürece uyku modu eskisi gibi çalışacak demektir.

Bu durumda, Caffeine uyku modunu engeller, böylece uygulama kullanılırken cihazın kilidini açmak zorunda kalmazsınız.

Geliştiriciler diğer yandan USB modunu bundan çok daha fazla isteyebilir. Android cihaz bir USB kablosuyla bağlandığında mod, uyku işlevselliğini engeller. Cihaz varsayılan olarak bir bilgisayara veya bir AC şarj cihazına bağlandığında Caffeine bunu engeller. Programın kullanıcıları, yalnızca bir AC şarj cihazına veya bir bilgisayara bağlandığında devreye girecek şekilde varsayılanı değiştirebilir.

Otomatik veya manuel kullanın
Otomatik, kullanım kolaylığını önemli ölçüde artırır. Tam kontrol istiyorsanız, manuel modu kullanabilirsiniz.

Caffeine bildirim alanındaki işlevselliğini değiştirmek için kullanabileceğiniz bir denetim görüntüler. İsterseniz bir de widget var. Bu bir açma / kapama anahtarı gibi çalışır ve etkinleştirildiğinde güç durumunun değişmesini önler.

Kaynak: Android Cihazlarda Ekran Karartmayı Önlemek | Android Nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı