Rehber Android telefonda PSP oyunları nasıl oynanır?

maraushi

Hectopat
Makaleler
18
[Android]
Merhaba. Bu rehberde telefonda nasıl PSP oyunlarını oynayabilirsiniz onu göstereceğim, bilenler vardır ama bilmeyenler için de yararlı olur belki.

1- PPSSPP Emulator indiriyoruz
İlk olarak buradan emulatörümüzü indiriyoruz. [İndirmek için tıklayın.]

2- Kurulum
Açıldıktan sonra uygulamaya oyunları indireceğimiz klasörü seçip Android erişim izni veriyoruz ve uygulama kurulumu tamamlanmış oluyor.

3- Nasıl oyun indirilir
İstediğiniz çoğu oyunun PSP.iso dosyası bu sitede bulunmaktadır. İstediğiniz oyunları buradan indirip oynayabilirsiniz.

4- İndirilen oyunu kurmak
İstediğiniz oyunu siteden seçip save dedikten sonra, indirilen arşivlenmiş dosyayı çıkartmamız gerekiyor. Bunun için telefonunuzda bulunan dosya uygulamasını kullanıp dosyaya basılı tutup çıkart diyebilir, yoksa Store'dan bulduğunuz herhangi bir programla çıkarabilirsiniz.
[Önerilen program]
eğer çıkartmak istemiyorsanız oyunu direk uygulamada seçtiğiniz klasöre atın, uygulamayı açınca altta ZIP gözükecektir.
5- Oyunu dizine taşımak
Burayı her telefonda farklı olduğu için anlatamıyorum ama dosyayı kopyalayıp başta uygulamayı kurarken seçtiğiniz klasöre kopyalayıp uygulamayı açmanız yeterli olacaktır. Kütüphanede oyununuz gözükünce açıp oynayabilirsiniz.
Screenshot_20240124_131829_PPSSPP.png

(Arka planı kendim değiştirdim sizde farklı olabilir onu ayarlardan ayarlayabilirsiniz.)

Son düzenleyen: Moderatör:
[Android]
Merhaba. Bu rehberde telefonda nasıl PSP oyunlarını oynayabilirsiniz onu göstereceğim, bilenler vardır ama bilmeyenler için de yararlı olur belki.

1- PPSSPP Emulator indiriyoruz
İlk olarak buradan emulatörümüzü indiriyoruz. [İndirmek için tıklayın.]

2- Kurulum
Açıldıktan sonra uygulamaya oyunları indireceğimiz klasörü seçip Android erişim izni veriyoruz ve uygulama kurulumu tamamlanmış oluyor.

3- Nasıl oyun indirilir
İstediğiniz çoğu oyunun PSP. ISO dosyası bu sitede bulunmaktadır. İstediğiniz oyunları buradan indirip oynayabilirsiniz.

4- İndirilen oyunu kurmak
İstediğiniz oyunu siteden seçip save dedikten sonra, indirilen arşivlenmiş dosyayı çıkartmamız gerekiyor. Bunun için telefonunuzda bulunan dosya uygulamasını kullanıp dosyaya basılı tutup çıkart diyebilir, yoksa Store'dan bulduğunuz herhangi bir programla çıkarabilirsiniz.
[Önerilen program]
eğer çıkartmak istemiyorsanız oyunu direk uygulamada seçtiğiniz klasöre atın, uygulamayı açınca altta ZIP gözükecektir.
5- Oyunu dizine taşımak
Burayı her telefonda farklı olduğu için anlatamıyorum ama dosyayı kopyalayıp başta uygulamayı kurarken seçtiğiniz klasöre kopyalayıp uygulamayı açmanız yeterli olacaktır. Kütüphanede oyununuz gözükünce açıp oynayabilirsiniz.

Öncellikle ellerinize sağlık rehber için. Ayrıca sorum olacak. PPSSPP'yi IOS'tan JB'siz nasıl kurarsam kurayım hiçbir türlü kalıcı olmuyor. 3-5 gün sonra açılmamaya başlıyor ve tekrar yüklemek zorunda kalıyorum. Yok mu çözümü?

Öncellikle ellerinize sağlık rehber için. Ayrıca sorum olacak. PPSSPP'yi IOS'tan JB'siz nasıl kurarsam kurayım hiçbir türlü kalıcı olmuyor. 3-5 gün sonra açılmamaya başlıyor ve tekrar yüklemek zorunda kalıyorum. Yok mu çözümü?

Trollstore 2 yapabilirsin telefonun ve sürümün oluyorsa.

Çözümünü bilmiyorum ama saveler gitmiyor galiba.

Scarlett PC yaparsanız 1 hafta sonra bozulyo PC yardımıyla günceliyorsun imzasını hiçbir şey silinmiyor ama altstorede 6 gün içinde yenilemezsen giti veriler ama Scarlett 1 yıl güncelleme PC'den Scarlett'i güncele hiçbir şey gitmiyor bir de trollstore.

IOS hakkında bilgim yok maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı