Android Telefonla TV'yi Kumanda Etmek

Kızılötesi ya da kablosuz ağ ile kontrol mümkün.

Ya TV'nizde Wİ-Fİ özelliği olacak (telefon ile aynı ağda bağlı) ya da telefonunuzda kızılötesi özelliği olacak. Kızılötesi özelliğini de zaten kumanda edebilmek için koyuyorlar. :)

Ben LG 49UF7787 Smart TV'yi "LG TV Plus" (ağ ile) uygulaması ile kullanabiliyorum.
Samsung Smart olmayan TV'de de "IR Universal Remote - Classic" uygulamasını kullanmıştım. Telefonum S4 mini. Kızılötesi var.
HTC One M8'de direk kendi içerisinde (Remote'ydi sanırım) kendi programı var.
Kızılötesi ile genellikle basit işlemleri yapabiliyorsun. Kablosuz ağdan kumanda etmek bana gereksiz geliyor ama firmalar da daha kapsamlı olarak kullandığı için o şekilde yapıyorlar sanırım. Kablosuz paylaşım gibi bir takım özellikler barındırıyorlar.

Bunların haricinde yanlış hatırlamıyorsam yabancı bir sitede TV ve çoklu cihazlar (DVD, ses sitemi gibi) için kızılötesi alıcı modül görmüştüm. Harici olarak bağlanıp tek kumandadan yönetilebiliyordu sanırım. Ya da ona benzer bir şeydi. Çok ilgimi çekmişti. :D

Bu arada HTC Desire 626'da kızılötesi özelliği gözükmüyor.

Kızılötesi yoksa olmuyor sanırım. TV, Smart olmadığından Wi-Fi'ye bağlanmıyor, bağlanıyorsa da benim haberim yok.
İki kurcalasaydım iyidi de olmayacak galiba, neyse bu da eksik kalıversin. :p

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı